Spławikowe Zawody Rejonowe

/ 7 zdjęć


W dniu 2 września br. na zbiorniku małym w Chorzewie odbyły się spławikowe zawody - eliminacje Rejonu II. O godzinie 7 rano pod wagonem stawiło się 5 drużyn reprezentujące koła PZW, Sędziszów Miasto i PKP, Włoszczowa Miasto i PKP oraz Jędrzejów LIN. Nasze koło reprezentowali: seniorzy Jarosław Równicki, Mirosław Czajor i juniorka Weronika Majcher. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło co przełożyło się na wyniki. Po 4 godzinach wędkowania okazało się, że I miejsce zajęła nasza drużyna tym samym zakwalifikowała się do finału Spławikowych Zawodów Rejonowych o puchar przechodni Zarządu Okręgu PZW w Kielcach.
Finał zawodów rejonowych odbył się w dniu 16 września br. na zbiorniku Łabędziów k/Morawicy. Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgu wraz z Kołem Wędkarskim w Morawicy. O godzinie 7 na parkingu przy zbiorniku stawiło się 6 drużyn trzy osobowych (2 seniorów i 1 junior). W zawodach uczestniczyło 6 drużyn - zwycięzcy w rejonach koło: Ostrowiec Miasto, Skarżysko PKP, Morawica, Radoszyce, Miechów i z Jędrzejowa. Po losowaniu wszyscy zawodnicy udali się na swoje miejsca aby przygotować się do rywalizacji. Pogoda w tym dniu dopisała było ciepło, świeciło Słońce, które tylko na chwilę schowało się za chmurami. Po czterogodzinnej turze sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb. Ryby chętnie współpracowały co przełożyło się na wyniki. Nasz kolega Mirek Czajor złowił ich aż 9,5 kg. Po podliczeniu punktów, sędziowie ogłosili wyniki,

I miejsce zajęło koło PZW Ostrowiec Miasto zdobywając 4 pkt, II miejsce koło PZW LIN Jędrzejów zdobywając 5 pkt i III miejsce zajęło koło PZW Skarzysko PKP zdobywając 12 pkt.

Zwycięzcom wręczono puchary i dyplomy.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Spławikowe Zawody Rejonowe - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł