Spławikowe zawody z okazji Dnia dziecka Chorzewa, 06 czerwca 2021 r.

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


W niedzielę 6 czerwca br. Zarząd PZW Koła Lin w Jędrzejowie, z okazji Dnia Dziecka, zorganizował zawody wędkarskie metodą spławikową dla dzieci i młodzieży na zbiorniku małym w Chorzewie. O godzinie 8:30 pod wagonem stawiło się 19 dzieci wraz rodzicami i opiekunami łącznie 40 osób. Młodzi adepci wędkarstwa zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I grupa najmłodsi do lat 8, II grupa od 9 do 12 lat i III grupa od 13 do 16 lat. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał w imieniu zarządu Rafał Zaczkowski, który przedstawił zasady wędkowania i życzył przysłowiowego „połamania kija”. Następnie przystąpiono do losowania numerów stanowisk i wręczano dzieciom wiaderka z zanętą. O godzinie 9:30 sędzia dał sygnał rozpoczęcia zawodów i w ruch poszły baty oraz odległościówki. Pogoda w tym dniu dopisała, bowiem było słonecznie a momentami wiał lekki wiaterek. Niestety rybki w tym dniu nie bardzo chciały współpracować i dzieci stawały dosłownie na „głowie” aby cokolwiek złowić i nie wyzerować. Po 2,5 godzinach rywalizacji sędzia ogłosił koniec zawodów i przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Łowiono głównie wzdręgi, płocie, karasie oraz trafiały się okonie.
Podczas podliczania wyników, zawodnicy wraz z rodzicami i opiekunami posilali się kiełbaską z grilla oraz spożywali napoje.
Po podliczeniu punktacji sędziowie ogłosili wyniki. Emocji było co niemiara, a uśmiechnięte buziaki dzieci świadczyły o zadowoleniu z imprezy.

W kategorii najmłodszych do lat 8: I miejsce zajął Kacper Czajor, II miejsce zajęła Klara Lendlewicz, III miejsce zajął Karol Bednarski, IV miejsce zajął Szymon Zaczkowski a V miejsce zajął Mateusz Rodek. Największą rybę złowiła Klara Lendlewicz 140 pkt.

W kategorii od 9 do 12 lat: I miejsce zajął Jakub Czajor, II miejsce zajął Patryk Zaczkowski, III miejsce zajęła Zuzanna Grot, IV miejsce zajął Jakub Rączkiewicz, V miejsce zajął Tomasz Klamka, VI miejsce zajęli Jakub Krzystanek i Igor Matuszewski i VII miejsce zajęli Jagoda Klamka i Magdalena Grot. Największą rybę złowił Patryk Zaczkowski 200 pkt.

W kategorii od 13 do 16 lat: I miejsce zajął Michał Zubek, II miejsce zajęła Maja Środa, III miejsce zajęła Emilia Juszczyk, IV miejsce zajął Radosław Stanek, V miejsce zajął Karol Rycher. Największą rybę złowił Michał Zubek 355 pkt.

Dzieci otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.
Zawody patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek, który również ufundował nagrody.

Pozostałymi sponsorami byli:
Sklep @korba, Sklep U Zdzicha, Złoty Środek – Urszula Banaś, Emarkecik - Tomasz Kwiecień, Rotmar – Marcin Gałczyński, Koło Lin w Jędrzejowie, Nomax – Piotr i Małgorzata Radziejewscy, Mieszko S.A., Rafał Zaczkowski, Robert Czajor, Bogdan Juszczyk, Grzegorz Stanek.

Wszystkim sponsorom w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

 


4
Oceń
(4 głosów)

 

Spławikowe zawody z okazji Dnia dziecka Chorzewa, 06 czerwca 2021 r. - opinie i komentarze

amur tvamur tv
-1
Bardzo fajna imprezka z tego co wyczytać można była (2021-06-07 12:09)

skomentuj ten artykuł