Zaloguj się do konta

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka 2022.

W ostatnią niedzielę maja br. z okazji Dnia Dziecka odbyły się spławikowe zawody wędkarskie na zbiorniku małym w Chorzewie. Impreza ta, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów wędkarstwa, gdyż udział w niej wzięło aż 24 dzieci wraz z opiekunami. Młodzi wędkarze zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: do lat 8, 9-12 i 13-16 lat. Wszystkich zebranych przywitał prezes koła Lin Piotr Żal, który przedstawił zasady wędkowania oraz życzył wszystkim połamania kija. Po odprawie każdy uczestnik zawodów, udał się na wylosowane miejsce aby przygotować się do rywalizacji. O godzinie 9 sędzia dał sygnał oznaczający początek 2,5 godzinnej tury zawodów. Rybki od początku nie chciały współpracować a na pierwsze branie trzeba było czekać aż 30 min. Wraz z upływem czasu rybki zaczęły się rozkręcać i każdy z młodych wędkarzy co chwilę odławiał płotki, okonie, leszcze, liny, karasie i wzdręgi. Pogoda w ostatnich dniach nie napawała optymizmem, ale na szczęście w dniu dzisiejszym aura dopisała, było ciepło, świeciło słoneczko i wiał lekki wiaterek.
Po upływie wyznaczonego czasu, zakończono wędkowanie a sędziowie przystąpili do ważenia ryb i następnie do podliczenia wyników. W tym czasie dzieci posilały się pieczoną kiełbaską z ogniska, spożywały napoje i z niecierpliwością oczekiwały na wyniki.
Po chwili prezes koła Lin odczytał wyniki w każdej grupie wiekowej:

W kategorii do lat 8: I miejsce zdobył Filip Trela z wynikiem 3345pkt., II miejsce zdobył Krzysztof Rokicki z wynikiem 2605 pkt., III miejsce zdobył Szymon Zaczkowski z wynikiem 1865 pkt., IV miejsce zdobyła Lena Czajor z wynikiem 1375pkt., V miejsce zdobył Adam Trela z wynikiem 1270 pkt., VI miejsce zdobyła Klara Lendlewicz z wynikiem 945 pkt., VII miejsce zdobył Karol Bednarski z wynikiem 730 pkt., VIII miejsce zdobył Kacper Czajor z wynikiem 705 pkt., IX miejsce zdobył Karol Lendlewicz z wynikiem 460 pkt., X miejsce zdobył Nikodem Wójcik z wynikiem 435 pkt.

Największą rybę o wadze 705g złowił Krzysztof Rokicki.

W kategorii 9-12 lat: I miejsce zdobył Wiktor Wójcik z wynikiem 2330 pkt., II miejsce zdobył Tomasz Klamka z wynikiem 2285 pkt., III miejsce zdobył Maciej Jarząb z wynikiem 1690 pkt., IV miejsce zdobył Jakub Rączkiewicz z wynikiem 1125pkt., ex aequo V miejsce zdobyli Patryk Zaczkowski i Aleksanda Barchanowska z wynikiem 960 pkt., VII miejsce zdobył Jakub Czajor z wynikiem 770 pkt., VIII miejsce zdobyła Jagoda Klamka z wynikiem 525 pkt., IX miejsce zdobył Artur Michalik z wynikiem 415 pkt., X miejsce zdobył Julian Bednarek z wynikiem 390 pkt.

Największą rybę o wadze 495g złowił Wiktor Wójcik.

W kategorii 13-16 lat: I miejsce zdobył Karol Rychter z wynikiem 2585 pkt., II miejsce zdobył Radosław Stanek z wynikiem 2035 pkt., III miejsce zdobyła Emilia Juszczyk z wynikiem 1530 pkt.

Największą rybę o wadze 410g złowił Karol Rychter.

Dzieci otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy: Staroście Jędrzejowskiemu Pawłowi Farynie, Burmistrzowi Miasta Jędrzejowa Marcinowi Piszczkowi i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Jędrzejowska” za objęcie imprezy patronatem honorowym i ufundowanie nagród rzeczowych 
oraz sponsorom: Sklep ekorba, Złoty Środek – Urszula Banaś, Emarkecik – Tomasz Kwiecień, Rotmar – Marcin Gałczyński, Sklep U Zdzicha – Zdzisław Frankowski, Martex – Paweł Skóra, Krystyn Toczyłowski, Rafał Zaczkowski, Mirosław Czajor, Koło Lin w Jędrzejowie.

Wszystkim sponsorom w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

Opinie (1)

amur tv

Wielkie gratulacje :) [2022-05-30 01:39]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej