ZAWODY WĘDKARSKIE IZBY CELNEJ W POZNANIU 2015

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


"Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: jest czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju”
„Wszystko uznane będzie za dobre w swoim czasie”

I taki czas właśnie nastał by zmierzyć się w wędkarskich zawodach spławikowych, w zacnym gronie najlepszych wędkarzy wysłanych do boju przez Dyrektora Izby Celnej w Poznaniu. Puszczając wodze fantazji pozwolę sobie w tym momencie zaznaczyć, że ja tam też byłem i z kolegami z Izby Celnej ryby łowiłem, korzystając z zaproszenia organizatorów zawodów, za co serdecznie dziękuję.
Miejscem boju, nawiązując do powyższego cytatu było jezioro Lusowskie, położone w powiecie poznańskim, w gminie Tarnowo Podgórne, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego.
W sobotę 30 maja 2015 roku o godzinie 6.15 zarządzono zbiórkę w Lusowie, skąd udaliśmy się na polanę, gdzie sędzia zawodów dokonał otwarcia. Po losowaniu zawodnicy ruszyli na swoje stanowiska.

Po minach zawodników można było spodziewać się wszystkiego. Równo o godzinie 7.00 rozpoczęliśmy zawody. Nadszedł czas prawdy. Woda zawrzała. Od czasu do czasu ktoś wyciąga swą ofiarę. Czas szybko płynie. O godzinie 12.00 ogłoszono koniec zawodów. Sędzia przystąpił do ważenia złowionych ryb. Pogoda niezbyt ciekawa, duży wiatr, przelotny deszczyk i skoki ciśnienia na pewno przyczyniły się do tego, że po za drobnicą nic innego nie padło. Podsumowując zawody, kolega Patryk odczytał protokół i ogłosił wyniki. Z kronikarskiego obowiązku informuję,że zawody wygrał kolega Bogdan któremu serdecznie gratuluję.
Na koniec pamiątkowe dyplomy, zdjęcia i koleżeńskie dyskusje przy grillu. O swoich sukcesach nie wspomnę bo niestety nie ma o czym. Jedynym pocieszeniem jest to, że obcowanie z przyrodą i kontakt z wodą jest nagrodą wystarczającą.

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

ZAWODY WĘDKARSKIE IZBY CELNEJ W POZNANIU 2015 - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Lusowskie! Ciekawa woda z pięknymi okoniami. Przeraża jednak widoczny na zdjęciach o tej porze zakwit wody. Podobnie sprawa wygląda nad naszą wodą. Co to Wiesławie będzie w lipcu/ sierpniu jak przyjdą dłuższe upały? (2015-06-09 19:32)

skomentuj ten artykuł