Zaloguj się do konta

Spodniobuty PROS czyli czarne z czerwonymi

Czarne z czerwonymi wstawkami czyli spodnio buty firmy PROS

Majówka, długo wyczekiwany weekend przez wędkarzy spinningowych, między innymi i mnie. Zaczyna się wielkie polowanie na szczupaka, a w moim przypadku również świetna okazja do przetestowania spodnio butów które otrzymałem od firmy PROS w ramach wyboru testerów. Oczywiście w tym miejscu chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za wybór mojej osoby do grona testerów PROS-a.

Świetna okazja, chwila wolnego czasu i wybór łowiska. 03-05 Zalew Sulejowski – Karolinów. Wraz z rodziną i pieskiem wybraliśmy się nad Zalew w ramach wypoczynku, może pogoda nie za specjalna ale możliwość spędzenia chwili nad wodą zawsze ładuje moje ‘’ akumulatory ‘’, córka zabrała swój aparat co dało dodatkową możliwość zrobienia kilku kapitalnych zdjęć które chętnie wam przedstawię. Na początek kilka słów o łowisku. Podeprę się wiadomościami z Wikipedi, będą najbardziej wiarygodne.

Źródło WIKIPEDIA;
Zalew powstał w latach 1969 - 1974 w wyniku przegrodzenia rzeki Pilicy w okolicy miejscowości Smardzewice, na jej 139 kilometrze od ujścia, na granicy ówczesnych województw łódzkiego i kieleckiego. Powstała tam betonowo-ziemna tama o długości 1200 m i wysokości 16 m, która przyczyniła się do powstania zbiornika o powierzchni 2700 ha. Linia brzegowa zbiornika wynosi 58 km, z czego 11 km znajduje się na terenie gminy Wolbórz. Zasilany jest przez dwie rzeki: Pilicę i Luciążę.
Powstanie zbiornika miało na celu zapewnienie wody pitnej dla Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi. W ostatnich latach Łódź zmniejszyła pobór wody z zalewu, w wyniku wybudowania własnych studni głębinowych.

Zalew znajduje się w granicach Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, który należy do Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.
W zalewie występuje wiele gatunków ryb, dominujące to: płoć, leszcz, karp, amur, krąp, okoń, sum, sandacz i oczywiście szczupak.
To tyle o samym zbiorniku bo nie o nim chcę tu pisać lecz o produkcie f-my PROS czyli spodnio butach. Na wstępie o samym wyglądzie i złamaniu stereotypu związanego z kolorystyką, nie zielone nie żadne mazaki z maskownicą ale właśnie czarne z czerwonymi wstawkami. Moim zdaniem to świetnie dobrane kolory co za tym idzie wyróżniają się mocno nad wodą i rzucają się w oczy innym.

Wykonane z bardzo dobrej jakości gumy która (o dziwo) po wejściu do głębszej wody nie zaciska się z całą siłą na ciele użytkownika. To bardzo duży plus. Następną sprawą to termo komfort . Kiedyś zanim zakupiłem spodnio buty neoprenowe używałem właśnie gumowych, w których łowienie kończyłem po upływie 30 minut a za hardkor uważałem 1 godzinne wędkowanie. Uczucie zaciśniętej na maksa gumy na nogach (pomimo spodni) i zimna od wody odbierało całą przyjemność brodzenia i docierania do ulubionych, nie dostępnych z brzegu miejscówek. W spodnio butach PROS-a nie ma uczucia dyskomfortu termicznego, jest po prostu ciepło. Po 4 godzinach spędzonych w wodzie, na różnych głębokościach wyszedłem nie zmarznięty. TO NAPRAWDĘ WIELLLLKI PLUS.
Wracając jeszcze do jakości gumy. Została powleczona materiałem przypominającym neopren i pewnie stąd bierze się to ciepełko. Wszelkie łączenia, zgrzewy wykonane z wielką starannością, nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach czy niedoróbkach takich jak w innych modelach tanich chińskich marek. Miejsca łączenia się buta z górną częścią spodnio butów dodatkowo wzmacniane.
Jeszcze słowo o samych butach, a raczej o ich czerwonej podeszwie. Gruby bieżnik ok. 2 cm na piętach i ok. 1 cm na stopie świetnie trzymają się w piachu i nie odczuwa się kamieni.
Jedynym minusikiem tych spodnio butów jest ich waga. Ale pewnie wiąże się to z jakością gumy z której są wykonane. Czyli jak to mówią ‘’coś za coś’’ solidność waży.

Kończąc mogę tylko napisać że jestem naprawdę zadowolony z faktu posiadania spodnio butów PROS i każdemu będę gorąco polecał produkt tej firmy.
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

Opinie (8)

Pawelski13

Spoko fotki:) a ta na której trzymasz buty jak dużego suma - the best:) [2014-05-15 08:41]

ryukon1975

Za same zdjęcia należy się 5 *****. Wszystko robione szczerze z uśmiechem i na luzie. Tak trzymać. :) [2014-05-16 06:23]

Tomekoo

Buty widać fajnie dają radę , podpiszę się pod kolegami z góry , świetne zdjęcia i widać łowienie jest w "gumiakach" przyjemne ;-) [2014-05-16 19:09]

DelTor0

Pawel, jak je dostales to byla na nich informacja o wadze, a jak nie to moglbys je zwazyc, tak mniej wiecej orientacyjnie? Drugie pytanko, bedziesz je moze testowal na jakies rzeczce 'pstragowej'? Jestem ciekaw, jak by ta guma wytrzymala krzaki, chaszcze itp? Myslalem wczesniej o Lemigo, kupilem gumowce ostatnio od nich. Fajne, super lekkie, wygodne itd, ale na przedzieranie przez krzaki calkowicie sie nie nadaja. Jakies kolce dzikiej rozy czy podobnych gadzin, tna je jak zyletki. [2014-05-16 23:32]

paawel1

Del TorO Jutro je zważę i napiszę. A odnośnie zakrzaczonych miejscówek pstrągowych, nie ma z tym problemu już biegałem już w nich po mało dostępnych miejscach i krzaczunach. Nie ma nawet ryski na gumie, towar pierwsza klasa. [2014-05-17 11:34]

DelTor0

Super, dzieki wielkie :) [2014-05-17 16:44]

paawel1

Dokładna waga to 4.620kg [2014-05-18 15:16]

DelTor0

No to waga do przezycia, szczegolnie jakby byly odporne na przetarcia :) Dzieki! [2014-05-18 18:08]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej