Spomb do nęcenia karpi

/ 6 komentarzy / 4 zdjęć


Będąc nad brzegiem pieknej wody zaobserwowaliśmy spławy dużych karpi i już przez naszą głowę myśli nie dają nam spokoju.Jak to się do nich dobrać? Idąc znajdujemy sobie szerokie stanowisko aby się rozłożyć jest miejsce na namiot,parasol w razie deszczu jak i na inne jeszcze karpiowe klamoty ale patrząc z naszego wybranego stanowiska tak trochę daleko aby naszą miejscówkę zakarmić.Łodzią pływać nie wolno modelami również co nam pozostało rakieta,proca,kobra no i z wiaderkiem wpław.Procą też chyba nie dostrzelimy naszej kukurydzyponieważ jest to za daleko kobrą natomiast trochę będzie kiepsko jak będzie wiał wiatr nasze kulki będzie znosił nie w to miejsce.Zostaje nam tylko rakieta albo nowy wynalazek dla karpiarzy o nazwie SPOMB.

Spomb do nęcenia karpi 


Kiedy zakarmialiśmy rakietą to podczas naszego rzutu około czterdziestu a nawet czasami więcej procent naszej kukurydzy wylatywało nam w powietrzu to samo było z np. kulkami.Bardzo często zdarzało się również że nasza zanęta cała nie wylatywała z naszej rakiety i wracała na brzeg.Wszystko było ok gdy nasza kukurydza była sucha gdy zaś była gotowana lub dipowana kleiła się do plastikowej obudowy naszej rakiety- były to same kłopoty.Czasami nęciłem gdy miałem zrobione kulki za pomocą kobry ale to też miało swoje plusy no i minusy trzeba było brać poprawkę na rotację kulki jak i na czasami wiejący wiatr.Procą natomiast to był za duży rozrzut no i również dużo kukurydzy po wystrzeleniu nie docierało do celu.Aż tu nagle takie cacko jak spomb coś na kształt naszej rakiety ale zamknięte już gdy miałem to pierwszy raz w ręce od razu wiedziałem że zda to na pewno egzamin nawet przy dalekich rzutach gdzie to wkładamy w rzut dużo siły.

Do naszego spomba po otwarciu ładujemy np. kukurgdzę lub inną zanętę zamykamy i do rzutu o dziwo w powietrzu nic nam się nie wysypuje dopiero jak spomb dotyka powierzchni wody spadajac ze znacznej wysokości sam się otwiera i nasza zawartość wysypuje się do wody zakarmiając nasze upatrzone miejsce i tak kilkanascie razy wzależności o ilosci zanenty.Rzecz bardzo dobra ponieważ nic nam się nie marnuje po drodze tak jak to było z tradycyjna rakietą.W dobrych sklepach wędkarskich znajdziemy różne kolory jak i różne wielkości co wiąże się z pojemnością naszego spamba.Sami natomiast musimy dobrać jego wielkość i pojemność a wiąże się to z wędką jaką posiadamy aby tym sprżętem operować – zaznaczam że po naładowaniu spomba np. kukurydzą jego waga wzrasta kilkakrotnie i nasza wędka musi być na to przygotowana.

Najlepiej to w sklepia kupić sobie odpowiedniego spoda np. z wyrzutem 300 gram a czasami bywają nawet większe.Rzucając za pomocą spomba nasze karmienie jest naprawdę wielką przyjemnością a zarazem zakarmimy nasze łowisko bardzo precyzyjnie.Podczas łowienia też można parę razy rzucić aby dokarmić nasze łowisko.Widziałem nad wodą jak niektorzy wędkarze za pomocą spomba karmili nawet robakami jak i rosówkami także nasza fantazja ma tutaj pole do popisu.Osobiście zakarmiałem gotowanymi ziemniakami i zdawało to egzamin.Tak że polecam drodzy wędkarze na nowy sezon taki wynlazek jakim jest spomb i karmiąc tym życzę złowienia taakiej ryby.Połamania kija pozdrawiam.

 


4.7
Oceń
(27 głosów)

 

Spomb do nęcenia karpi - opinie i komentarze

WedkarstwomazowieckieWedkarstwomazowieckie
0
Spoko porady,też samemu muszę kupić rakietę oczywiście 5 (2014-01-12 18:58)
LuceKKLuceKK
0
Artykuł dobry :) Zapomniałeś dodać że spombem można dalej posłać zanętę niż tradycyjną rakietą :) (2014-01-13 00:03)
grzegorzpaczekgrzegorzpaczek
0
Dobrze jest posłuchać dobrych rad. Mam rakietę i nie myślałem, że można rzucić czymś innym dalej. Dzięki ! A ja mam kolejny wydatek. :) (2014-01-13 03:59)
mulak1mulak1
0
Mam mini spomb, nęciłem nim , prawie cały sezon 2013r supr sprawa niczym dalej nie dorzucisz Zwykła wędka karpiowa 2/5lb dopinam mini spomb do żyłki grubości 28mm-- Balistic Mono, Tandem Baits- wytrzymałość 6,87kg bo na taką wędkuje . Ładuje kukurydze i oceniam że na odległość około 90 mm posyłam zanętę i bardzo celnie leci....Kolega ma duży Spomb to około 140 do 150 mm . Ale wędka musi być bardzo mocna i plecionka ....... mulak1 (2014-01-13 14:10)
kicior79kicior79
0
Witam doświadczonych kolegów po kiju! Mam pytanie czy takowe wędzisko :Wędka ANACONDA Base 3,90m 3-3,25 lbs 3 skł. da sobie rade z takim spombem ? http://allegro.pl/rakieta-zanetowa-spomb-czarny-duzy-i3933649539.html nie zalezy mi na bardzo dalekich rzutach, 60, 70 metrów.. (2014-02-12 21:58)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Kurcze, co ludzie nie wymyślą. Potrzeba matką wynalazku... (2014-11-29 20:14)

skomentuj ten artykuł