Sposób na miętusy

/ 4 komentarzy / 2 zdjęć


tym razem chce opisać łowienie miętusów na zestawy gruntowe.Pierwszy raz z miętusami spotkałem się około 2 lat temu kiedy to pływając w jeziorze zaczełem od tak sobie podnosić kamienie a z pod nich zaczeły wyskakiwać czarne miętusy.Zaciekawiłem się tą rybą i niedawno zaczełem próbować łowić je na wędke.Opisze troche o samym gatunku,Miętus jest rybą drapieżną i przedstawicielem z rodziny dorszowatych,zamieszkuje słotkie wody które nawet w lato niezbyt się nagrzewają. W ciągu dnia wślizguje sie do kryjówek aby w nocy wyjśc na żer.Poluje na małe rybki ,dżownice które są najlepszymi przynętami.Niewielką ukleje można podawać w całości lub pokroic na cząstki,dżownice zakłada się wgrube pęczki i za pomocą zestawów gruntowych posyła się na dno.Odpowiednią porą na mietusy są chłodne miesiące (okres tarła od grudnia do lutego).
Podczas ostatniej wyprawy na te piękne ryby łowiłem je na ukleje i już pierwszego dnia wyciągnołem mietusa,daleko w paszczy wystawal ogonek płotki.Przynęta to jedno a zanęta to drugie miętusy jako drapiężnika można nęcić podobnie jak na węgorze mozna używać peletu krabowego mięsnego .itp. wątróbki,pokrojonych rybek.A do uatrakcyjnienia przynęty można urzywać dipów, wstrzykiwać je strzykawką lub maczać przynęte.okazałe miętusy są pięknymi rybami z pyka przypominają dorsza z ogona suma a z centek równierz dorsz nie bez powodu jest z jego rodziny.
NAJLEPIEJ SAMI POŁÓWCIE MIĘTUSY A PRZEKONACIE SIĘ O PIĘKNIE TEJ TAJEMNICZEJ RYBY.
wszelkie pytania i uwagi piszcie na maila kubaswdkuje@wp.pl lub na poczt wędkuje
połamania

 


5
Oceń
(15 głosów)

 

Sposób na miętusy - opinie i komentarze

użytkownik116538użytkownik116538
0
Już od dawna rozmyślam o spróbowaniu swoich sił w pojedynkach z tą jakże dla mnie tajemniczą rybą. Obecnie jestem na etapie poszukiwania jakiegoś łowiska w swoim województwie w którym występują te rybki :) 5 za super wpis :) (2013-05-07 10:47)
Lin1992Lin1992
0
***** Miętus i węgorz to według mnie najbardziej tajemnicze ryby. (2013-05-08 09:54)
karateka994karateka994
0
***** (2013-05-08 14:18)
kubakkubak
0
dzięki (2013-05-09 22:13)

skomentuj ten artykuł