Spotkanie w Szkole nr 13


W dniu 09 . 04. 2015 r w Szkole Podstawowej nr 13 im. Jana Pawła II w Toruniu, odbyło się spotkanie młodzieży z Kółka Przyrodniczego i Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej , opiekę nad dziećmi sprawowali Pani Iwona Gruźlewska- opiekunka Kółka Przyrodniczego i Prezes Koła C.Rz.R. instruktor wędkarstwa Jacek Barczak.

Zaproszeni na spotkanie Pan Marek Tokarski młod.asp. Komendy Miejskiej Policji w Toruniu Prezes oraz Pan Wojciech Lewkow Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Toruniu, mile byli zaskoczeni dużą frekwencja młodzieży która przybyła na to spotkanie.

Tematem który podjeli było bezpieczeństwo nad wodą-wędkowanie,korzystanie z środków pływających i kąpieli.

Pan Marek przestrzegał aby nie korzystać z kąpieli w rzekach, gdyz właśnie tam jest najwięcej utonięć,Pan Wojciech apelował aby korzystać z kąpieli w miejscach strzeżonych przez Ratowników WOPR, pouczył też jak należy się zachować gdy widzimy tonącego i kogo należy wtedy powiadomić- w nagrodę serwowany był tlen z butli ratunkowej.

Prezes Jacek przybliżył młodzieży temat ochronny środowiska- Program Natura 2000, Kępy Bazarowej, Restytucji Jesiotra w Drwęcy i Wiśle, Historię Parku Miejskiego na Bydgoskim  Przedmieściu,oraz zachęcał do wstąpienia do Szkółki Wędkarskiej.

Ogłoszony został Konkurs Tematyce Historyczno-Ekologicznej którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 13 i Młodzieżowa Szkółka Wędkarska Cechu Rzemiosł Różnych, pomoc w organizacji zadeklarowali : Urząd Miasta Torunia,Urząd Marszałkowski w Kuj.Pomorskiem, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Toruniu,poproszone o opiekę medialną zostały Toruńskie "NOWOŚCI" i Toruńskie Radio "GRA".

Panowie Marek i Wojciech zadeklarowali chęć wzięcia udziału w następnych spotkaniach z młodzieżą gdyż takich spotkań nigdy za wiele  a zaowocują one w okresie letnim- zapamiętane wiadomości znacząco wpłyną na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Zapraszamy młodzież z Kółka Przyrodniczego i Szkółki Wędkarskiej na następne spotkanie o którym powiadomią Pani Iwona i Pan Jacek.                                                              Prezes Koła C.Rz.R.       

            

                                                                                Jacek Barczak


 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Spotkanie w Szkole nr 13 - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł