Spotkanie wigilijne aktywu Koła 109 Kutno

/ 9 zdjęć


Tradycyjnie aktyw Koła i jego przyjaciele spotkali się na Wigilii Wędkarskiej w gościnnych murach firmy „TRANSMICHOR”. Zgodnie z naszymi zwyczajami każdy uczestnik przybył z własną potrawą wigilijną. Menu tego wyjątkowego wieczoru przedstawiało się następująco: karp smażony, śledzie na 3 sposoby, pierogi z grzybami i kapustą, groch z kapustą, fasola z masełkiem, zupa grzybowa z łazankami, sałatka warzywna, rydze marynowane, kompot z suszu, certa w occie, czerwony barszczyk, paszteciki, ryba po grecku, kluski z makiem, 4 rodzaje ciast, owoce południowe.
Prezes Koła powitał zebranych i przekazał najlepsze życzenia świąteczne dla uczestników wieczerzy i ich rodzin. Kapelan Koła pobłogosławił opłatki, którymi się dzieliliśmy składając wzajemne życzenia zdrowych i radosnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku. Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska została wyróżniona nagrodą Prezesa OM PZW. Kol. Zbigniew Gralewski – Prezes Koła został przez Kolegów wędkarzy uhonorowany z okazji 40 – lecia prezesury okolicznościowym dyplomem i pięknym sprzętem wędkarskim. W między czasie dotarł św. Mikołaj z workiem pełnym upominków. W trakcie tej szczególnej kolacji zaśpiewaliśmy wiele polskich kolęd. Apetyt i humor dopisały a czas biegł jak szalony przy słuchaniu wędkarskich anegdot i snucia planów na nowy rok.
Zebrani podkreślali wspaniały smak domowych przysmaków, a ich wykonawcy zbierali zasłużone gratulacje. Catering zewnętrzny to fajna rzecz ale nie w takim dniu jak wigilia.

 


3.1
Oceń
(7 głosów)

 

Spotkanie wigilijne aktywu Koła 109 Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł