Spotkanie wigilijne aktywu Koła Metalurg Kutno 2012

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


Nadszedł czas ostatniego dorocznego spotkania aktywu naszego Koła. Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją rok pracy zamykamy na wspólnej wigilii. Tym razem zaprosiliśmy Prezydenta Miasta Kutno i naszego Kapelana Ks. Prałata Jana Dobrodzieja. Prezydentowi przekazaliśmy medal za wspomaganie rozwoju PZW przyznany przez ZG PZW oraz nagrodę naszego Koła za wybitne działania na rzecz naszego środowiska „ECCE HOMO – Caritate et Justicia”. Kol. Krzysio Zdziarski został odznaczony srebrną odznakę PZW za swą pracę w Kole oraz dla polskiego zorganizowanego wędkarstwa.
Nim rozpoczęło się spotkanie opłatkowe złożono serdeczne życzenia i zaśpiewano gromkie „ Sto lat” dostojnemu jubilatowi jakim był nasz Kapelan, który w dniu wczorajszym ukończył 75 lat.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych przez Prezesa Koła, który jednocześnie złożył wszystkim serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe. Kapelan Koła Ks. Prałat Jan Dobrodziej poświęcił opłatki, stół wigilijny i poprowadził wspólną modlitwę w intencji zgromadzonych, ich rodzin oraz wszystkich sympatyków naszego Koła. Pomodliliśmy si ę za pomyślność całej Braci Wędkarskiej i dalszy rozwój PZW. Prezes Koła rozdzielił wśród uczestników przygotowane opłatki. Nastąpiło podzielenie się nimi składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. Czyniąca dziś obowiązki gospodyni wigilijnego spotkania kol. Ela Grzybowska zaprosiła do świątecznie nakrytego stołu. Zasiedliśmy do prawdziwie polskiej wigilii przygotowanej wg tutejszej tradycji : ryby, kapusta z grochem, pierogi, zupy : grzybowa i czerwony barszczyk, groch i fasola, makaron z makiem i wiele innych potraw i dodatków. Wyśmienite potrawy przygotowała restauracja „AWIS” pod czujnym okiem pani Eli Olczak. W trakcie spożywania uroczystej kolacji wigilijnej zakradł się Św. Mikołaj i pod choinką zostawił dla grzecznych i pracowitych wędkarzy świąteczne upominki, o dziwo były to upominki typowo wędkarskie. Ciekawe jak dowiedział się o zainteresowaniach dzisiaj zgromadzonych ?. Cóż by to była za wigilia gdyby nie zabrzmiały kolędy?. Niezawodny jak zawsze Andrzej Cichowski zaintonował pierwszą kolędę. W ten świąteczny wieczór zabrzmiało wiele polskich kolęd.
Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, lecz nie było przeciągnięte w czasie. Prezes „brutalnie” przypomniał o czekających nas jutrzejszych obowiązkach – przygotowujemy czerwony barszczyk z uszkami i paluchami dla mieszkańców naszego przepięknego i pracowitego miasta z okazji kutnowskiej wigilii pod ratuszem.
Nie zapomnieliśmy o potrzebujących. Każdy przyniósł coś do wspólnej świątecznej paczki dla potrzebujących. Powstała wielka paczka wypełniona podstawowymi produktami żywnościowymi w tym ryby z naszych łowisk, słodyczami, napojami i nikt nie wie co tam jeszcze było. W ciągu kilku dni dotrze do potrzebującej rodziny wskazanej przez osoby z UM Kutno zajmujące się pomocą społeczną.
Niestety kilku działaczy nie mogło przybyć tak ze względów rodzinnych jak i zdrowotnych .


 


5
Oceń
(9 głosów)

 

Spotkanie wigilijne aktywu Koła Metalurg Kutno 2012 - opinie i komentarze

graigograigo
0
Za kilkanaście lat może też będę aktywnym wędkarzem i spotkam z mymi przyjaciółmi wędkarskimi na takiej fajnej wigilii. (2012-12-21 11:52)

skomentuj ten artykuł