Zaloguj się do konta

Sprawozdanie sekcji rzutowej na rok 2008 bydgoskiego okręgu PZW

W sobotę 29 listopada w siedzibie OPZW w Bydgoszczy odbyło się spotkanie, na którym zostały przedstawione wyniki i tegoroczne osiągnięcia we wszystkich dyscyplinach wędkarstwa: spławikowej, spinningowej, muchowej, morskiej i oczywiście nie zabrakło też wędkarstwa rzutowego.

Na rok 2008 Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego powołał do kary narodowej:
- Natalię Pecyna – juniorka do lat 18 oraz seniorka powyżej 18 lat
- Paulinę Krzyżanowską – juniorka do lat 18 oraz seniorka powyżej 18 lat
- Elizę Pecyna – juniorka do lat 18

W tym roku na Puchar Polski składało się 5 ogólnopolskich imprez, które odbyły się w: Zamościu, Inowrocławiu, Katowicach, Busku-Zdroju i Grudziądzu. Podsumowując cykl zawodów Pucharu Polski zawodnicy reprezentujący okręg bydgoski osiągnęli następujące wyniki:
• W kategorii kadetów pierwsze miejsce zajęła Eliza Pecyna, pokonując Oliwię Mośko z Katowic i Bartłomieja Kozyrę z Zamościa. Dominik Łój znalazł się na 16 pozycji a Radek Borowski na 20.
• W kategorii juniorek wygrała Magdalena Kuza z Kielc, drugie miejsce zajęła Natalia Pecyna, trzecie Paulina Krzyżanowska, a czwarte Eliza Pecyna.
• W kategorii 2-boju multi kobiet zwyciężyła Magda Kuza z Kielc, drugie miejsce zajęła Izabela Polakowska z Torunia, trzecie Natalia Pecyna, czwarte Renata Kuza z Kielc, a piąte Paulina Krzyżanowska.
• Drużynowo w 5-boju kobiet wygrała drużyna z Kielc, drugą lokatę wywalczyły zawodniczki z Bydgoszczy, pokonując zawodniczki z Katowic.
• Drużynowo w 2-boju multi kobiet wygrała drużyna z Bydgoszczy, pokonując drużynę z Kielc oraz Torunia.

Natalia Pecyna, Paulina Krzyżanowska i Eliza Pecyna uczestniczyły w zgrupowaniu kadry narodowej juniorów, które miało miejsce w czeskim mieście Frydek-Mistek w dniach 22-29 czerwca, gdzie trenowały pod okiem trenera kadry Włodzimierza Targosza.

W dniach 4-6 lipca nasze zawodniczki wraz z trenerem Marcinem Szaroletą startowały w Mistrzostwach Świata Juniorów w Augsburgu w Niemczech. Dziewczyny już w pierwszej konkurencji startowały w finale, w którym Natalia Pecyna zdobyła brązowy medal, a Paulina zajęła 4 miejsce tuż za podium. W konkurencji mucha odległość Natalia Pecyna wywalczyła swój pierwszy medal w tej konkurencji zajmując drugie miejsce, za Niemką Kathleen Ehrke,a przed Barborą Mikovą z Czech. Paulina Krzyżanowska dostała się do finału w konkurencji Arenberg, i zajęła 6 pozycję.

W konkurencji skish spinningowy Paulina i Natalia również dostały się do finału, lecz zakończyły go bez medalów zajmując 5 i 6 miejsce. Jednak szybko poprawiły wynik uzyskanych medali. W konkurencji odległość spinningowa wygrała Magdalena Kuza, zaraz za nią znalazła się Natalia Pecyna, przegrywając złoto o 77 cm. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Niemiec Stephanie Grimm, a tuż za podium znalazła się Paulina Krzyżanowska, przegrywając medal o 32 cm. Natalia i Paulina jako drużyna juniorek wywalczyły srebrny medal.

W dniach 17-24 sierpnia odbyło się zgrupowanie kadry narodowej seniorów, które podobnie jak zgrupowanie juniorów odbyło się w Czechach. Obóz zakończył się po tygodniu treningów.

W tym roku organizatorem Mistrzostw Świata Seniorów była Polska, dlatego też we wrześniu nasze zawodniczki wraz z kadrą udały się do Krakowa, by startować w jak dotychczas najważniejszych rangą zawodów w swoim życiu. Jako pierwsza do finału zakwalifikowała się Paulina Krzyżanowska w konkurencji Arenberg. W finale rzuciła 94/100 pkt i wywalczyła tym samym srebrny medal w tej konkurencji, zaraz za Janą Maisel z Niemiec, która uzyskała wynik 98 pkt.

W konkurencji odległość spinningowa na sześć miejsc finałowych, trzy zajęły Polki. Złoty medal wywalczyła Magdalena Kuza, a srebrny Natalia Pecyna. Paulinie niestety nie udało się zdobyć medalu i zajęła 5 miejsce. Skish Multi ciężarkiem 18 g był kolejną konkurencją, w której Polki nie dały o sobie zapomnieć. Zwyciężyła Niemka Jana Maisel rzucając 95/100 pkt, srebro wywalczyła Magda Kuza rzucając 80 pkt, a brązowy medal zdobyła Natalia Pecyna uzyskując taki sam wynik co Magda, jednak w dłuższym czasie. Drużynę seniorek stanowiła Natalia Pecyna oraz Magdalena Kuza z Kielc. Dziewczyny zdobyły brązowe krążki.

Ostatnią imprezą były Indywidualne Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Zamościu w dniach 19-21 września. W 2-boju muchowym Natalia zajęła 2 miejsce, a Paulina 3. W 3-boju spinningowym kadetów zaskoczeniem było zwycięstwo młodego zawodnika z Białegostoku - Mateusza Dąbrowskiego. Eliza Pecyna zajęła drugie miejsce przegrywając o zaledwie pół punktu. W 3-boju juniorek wygrała Paulina Krzyżanowska, za nią była Natalia Pecyna, a na trzeciej pozycji znalazła się Magdalena Kuza. Natomiast w 5-boju wygrała Magda, drugie miejsce zajęła Paulina, przegrywając o 0,36 punktu, trzecia pozycja przypadła Natalii, a czwarta jej siostrze – Elizie. W 2-boju multi kobiet Wygrała Kuza, druga była Izabela Polakowska z Torunia, trzecie miejsce zajęła Natalia Pecyna, a 5 Paulina Krzyżanowska.

Porównując tegoroczne wyniki z tymi z poprzednich lat, nie był to najlepszy sezon dziewczyn, ale też nie dały o sobie zapomnieć na arenie międzynarodowej. Zdobyły wiele medali, a co najważniejsze świetnie spisały się w konkurencjach multi ciężarkiem 18 g, które trenują zaledwie od roku. Niestety w tym roku Natalia i Paulina startowały po raz ostatni jako juniorki i teraz będą walczyły już tylko jako seniorki, ale ich miejsce zajmie Eliza Pecyna, która swoimi wynikami szybko je dogania.
Podsumowując, uważamy ten rok za udany i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli się pochwalić jeszcze większą ilością tytułów.

Opinie (4)

jurek

Gratuluję Ci Natalio i życzę sukcesów w tej dyscyplinie jak i również w życiu codziennym....TAK TRZYMAJ ....pozdrawiam serdecznie Jurek z Płocka. [2008-12-13 10:54]

jurek

Przyciągaj Natalio więcej kobiet ...bo mamy ich wciąż za mało w Naszym Stowarzyszeniu PZW ...a jak wszyscy wiedzą kobiety rozładowywują napięcia wśród braci wędkarskiej . ....Jeszcze raz szczerze Cię pozdrawiam i życzę sukcesów .......Jurek z Płocka. [2008-12-13 11:02]

jurek

życzę Ci wspaniałych i pogodnych świąt oraz wytrwania w tym co robisz no i oczywiście taaaaaaaaakiej ryby ....Jurek z Płocka. [2008-12-16 10:18]

p-brzuch

,,Trening czyni mistrza" , wspaniale sobie radzisz i tylko brać z Ciebie przykład. Nie mała w tym jak mniemam zasługa dziadka...W ogóle cała rodzinka ma bzika na punkcie wędkarstwa...Tylko pozazdrościć... [2009-01-29 20:53]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.