Sprawozdanie z działalności sportowej WKW TROĆ


SPRAWOZDANIE
z działalności sportowej WKW  „Troć” za rok 2017

 
Koleżanki i Koledzy, Szanowni Goście!
     Działalność sportowa w Kole „TROĆ” prowadzona była zgodnie z kalendarzem imprez na 2017r., zatwierdzonym styczniowym posiedzeniu Zarządu Koła.
Zarząd koła w roku 2017 zorganizował i przeprowadził następujące zawody:
04 lutego            -           Podlodowe Mistrzostwa WKW „TROĆ” 2017
08 kwietnia        - Zawody spławikowe „WIOSNA 2017”
29 kwietnia -      Morskie Mistrzostwa WKW „TROĆ” 2017
13 maja   - Spławikowe Mistrzostwa WKW „TROĆ” 2017
27 maja   - Zawody o „Puchar Redaktora Strony Internetowej WKW „TROĆ”
10 czerwca        - Zawody Spławikowe „LATO 2017”
11 czerwca        - Zawody spławikowe, gry i zabawy z okazji „Dnia Dziecka”
15 lipca   - Zawody spławikowe „Memoriał Jerzego Wesołowskiego”
19 sierpnia        -Zawody spławikowe o PUCHAR PREZESA WKW „TROĆ”
02 września       - Zawody spławikowe „ZŁOTY LIŚĆ 2017”   
14 października - Spinningowe Mistrzostwa WKW „TROĆ ”
      Kapryśna aura umożliwiła nam przeprowadzenie tylko jednych z dwóch zaplanowanych zawodów podlodowych. Choć ryby w zimowych warunkach nie bardzo chciały współpracować, wyłoniliśmy Mistrza Koła którym został kol. Mieczysław Goździewski.

      W zawodach organizowanych przez Zarząd naszego Koła w roku 2017 roku uczestniczyło łącznie około 200 zawodników. Ogółem w organizowanych zawodach oraz imprezach uczestniczyło ponad 350 osób.
W poszczególnych zawodach organizowanych w naszym kole zwycięzcami byli:
- Zawody spławikowe „Wiosna 2017”                 - Leszek Kuszewski
- Spławikowe Mistrzostwa Koła „TROĆ 2017”      - Katarzyna Kubiak
- Zawody spławikowe „LATO 2017”                    - Tomasz Wesołowski
- Zawody „RODZINNE”                                      - Mieczysław Goździewski; Kazimierz Sawiński
- Zawody „ZŁOTY LIŚĆ 2017”                            – Marcin Radziński
- Morskie Mistrzostwa WKW TROĆ”                  - Janusz Ciesielski
 Spinningowe Mistrzostwa WKW TROĆ”             - Piotr Wach

W 2017 roku  tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach uzyskały następujące osoby:
Podlodowym Mistrzem Koła „TROĆ” 2017 został kol. Mieczysław Goździewski
Spławikowym Mistrzem Koła „TROĆ” 2017 została kol. Katarzyna Kubiak
Morskim Mistrzem Koła „TROĆ” 2015 został kol. Janusz Ciesielski
Spinningowym Mistrzem Koła „TROĆ” 2015 został kol. Piotr Wach
      W sezonie wędkarskim 2017 o tytuł „Mistrza Sezonu Wędkarskiego” i zdobycie „Pucharu Przechodniego Zarządu WKW Troć” w kategorii open rywalizowało 36 zawodników w tym dwie kobiety i jeden junior.

      Decyzją komisji rozpatrującej wyniki klasyfikacji członków Koła „TROĆ” w 2017r. za zdobycie tytułu „MISTRZA SEZONU WĘDKARSKIEGO 2017” w kat. open PUCHAREM PRZECHODNIM ZARZĄDU WKW „TROĆ” zostaje wyróżniony kol. Waldemar Nowak, drugie miejsce zdobył kol. Marcin Radziński, a trzecie miejsce kol. Danuta Pawlak.

     Z przykrością stwierdzam, że w roku 2017 ponownie nie udało się rozegrać żadnych zawodów w kategorii juniorów. Przyczyną była zbyt mała frekwencja zgłaszanych zawodników. Nie znaczy to jednak, że Zarząd nie pracuje nad zmianą tego stanu rzeczy. Dowodem tego są organizowane corocznie zawody wędkarskie oraz gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi dzięki zabawie nad wodą złapią bakcyla wędkarstwa i niedługo rozgrywanie zawodów w kategorii junior będzie znów możliwe.
     Do sukcesów wędkarzy naszego Koła, w sezonie wędkarskim 2017 r. należy zaliczyć, rekordowe połowy poszczególnych gatunków ryb, na jeziorze Karolewskim
Do konkursu na „Rekordzistę Połowu Ryb” wpłynęło 8 zgłoszeń. Pierwsze miejsca w poszczególnych gatunkach wywalczyli:
 
Marcin Radziński- Płoć 35,5cm 0,51kg;
Mieczysław Goździewski- Jaź 42cm 1,20kg;
Jerzy Łabęski- Lin 49,5cm 1,70kg;
Lech Pawlak- Karp 74cm 6,20kg;
Marek Dębicki- Szczupak 87cm 4,85kg;
Andrzej Hajder- Sandacz 70cm 3,10kg.

     Członkowie naszego Koła brali również czynny udział w zawodach, organizowanych przez Zarząd Główny PZW, Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, Zarząd Klubu Morskiego „Stornia” działającego przy naszym Kole, zdobywając wielokrotnie wysokie lokaty.
     Do największych osiągnięć 2017 roku zaliczyć należy tytuł I w-ce mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Międzynarodowych Morskich Mistrzostw Polski, który wywalczył kol. Mirosław Nowak. W XI Morskich Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego nasz drużyna zdobyła tytuł Mistrzów Okręgu w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Mistrzem Okręgu został Mirosław Nowak. W klasyfikacji indywidualnej GPX Polski 2017 w wędkarstwie morskim z kutrów Janusz Kosiński. zajął  9 miejsce.
     Działalność sportowa WKW „Troć” to nie tylko rywalizacja w mistrzostwach i cyklu GPx. To także działalność polegająca na organizacji zawodów wędkarskich oraz uczestnictwo reprezentantów naszego Koła w imprezach organizowanych zarówno przez Zarząd Okręgu w Poznaniu oraz inne koła PZW.
     W dniu 19 maja 2017r. Zarząd Okręgu PZW w Poznaniu, tradycyjnie już nad naszym jeziorem Karolewskim, zorganizował zawody dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu. Zarząd oraz członkowie naszego Koła pomogli w organizacji i obsłudze w/w zawodów, a nasi sędziowie brali czynny udział w pracach komisji sędziowskiej.

     Tradycyjnie na zaproszenie Zarządu Koła Skoki, jak co roku reprezentacja naszego Koła, wzięła udział w zawodach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Wyniki sportowe członków naszego koła, uzyskane podczas zawodów organizowanych przez Zarząd Koła Troć, Zarząd Okręgu PZW i Zarząd Główny w sezonie wędkarskim 2017 cieszą i wskazują na niesłabnące zainteresowanie sportem wędkarskim naszych członków.
     Do działalności sportowej WKW „Troć” zaliczyć należy także pracę naszych sędziów. I tak sędziowie naszego koła w składzie: Renata Pietruńko, Katarzyna Kubiak, Jerzy Kryżą, Ireneusz Fedorczuk, Tadeusz Ziółkowski, Janusz Kosiński, Tomasz Lorek, Tadeusz Pietruńko, Janusz Ciesielski, Piotr Wach, Zenon Surdyk brali czynny udział w pracach komisji sędziowskich, podczas zawodów organizowanych przez Zarząd Główny PZW, Zarząd Okręgu PZW, oraz Zarząd naszego Koła.
    W trakcie targów RYBOMANIA odbyły się zawody rzutowe – Halowy Puchar Europy Rzutowy Puchar Targów RYBOMANIA 2017, które sędziowali nasi sędziowie. Zespół sędziów naszego Koła w składzie: Ireneusz Fedorczuk, Tadeusz Pietruńko i Renata Pietruńko otrzymał bardzo wysokie noty za sędziowanie tej bardzo trudnej dyscypliny.
    W dniach 30 sierpnia – 3 września odbyły się w Szamotułach Rzutowe mistrzostwa Świata Seniorów. Także i tutaj widać było naszych sędziów. W trakcie tej imprezy, po zdaniu egzaminu, najwyższą możliwą klasę sędziowską, klase międzynarodową w tej trudnej dyscyplinie uzyskała kol. Renata Pietruńko. Następne Mistrzostwa świata w kategorii Weteranów, które odbyły się także w Szamotułach tydzień później kol. Renata sędziowała już jako sędzia klasy międzynarodowej.
 
    Kończąc sprawozdanie, pragnę pogratulować koleżankom i kolegom, sukcesów wędkarskich osiągniętych podczas zawodów.
Gorąco dziękuję wszystkim, za pomoc w organizacji i przygotowaniu zawodów wędkarskich, oraz imprez towarzyszących, kucharzom za wspaniałe posiłki, sędziom za udział w pracach komisji sędziowskiej, oraz wszystkim za tak liczny udział w zawodach wędkarskich i wspaniałą atmosferę.
    Szczególne podziękowania składam całemu Zarządowi Koła, a w szczególności Prezesowi za zaangażowanie w organizację naszych zawodów.
 
    Życzę wszystkim członkom Koła „TROĆ” w nadchodzącym nowym sezonie wędkarskim 2018 wielu sukcesów sportowych, połowu rekordowych okazów, oraz miłego wypoczynku nad jeziorem Karolewskim.
 
Dziękuję za uwagę
Czystym wodom cześć.
 

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Sprawozdanie z działalności sportowej WKW TROĆ - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł