SPRAWOZDAWCZE

/ 29 zdjęć


SPRAWOZDAWCZE
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Dnia 22 stycznia 2020 r. odbyło się w Kole Garnizonowym PZW Kraków zebranie sprawozdawcze za 2019 r. Oceniono miniony rok pod kątem realizacji zadań statutowych Związku. Na 151 członków Koła, w drugim terminie na zebranie stawiły się 22 osoby. Z tego powodu, że to drugi termin, zebranie miało zdolność do odbycia się i do podejmowania uchwał. Sceneria zebrania sprzyjała zachowaniu dobrego humoru. W pięknej sali teatralnej Klubu 6 BDS zachowała się świąteczna choinka, która świetnie korespondowała z nadziejami na same sukcesy w nowym sezonie wędkarskim 2020.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Zebranie otworzył i serdecznie przywitał wszystkich przybyłych Prezes Koła GKO – Paweł Bojanowski. Do Prezydium zebrania zaprosił gościa ze szczebla Okręgu PZW Kraków, Szefa Sekcji Muchowej OKS – Zdzisława Opacha.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Na wstępie minutą ciszy uczczono tych członków Koła, którzy wkroczyli w kolejny etap „przemijalności”. Jako dowód z atencją wymieniano imię ppłka Józefa Wydmańskiego. Żałujemy naszego wspaniałego spławikowca i znakomitego znawcę gwiazd i gwiazdozbiorów oraz obserwatora nieba.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Zebranie sprawozdawcze ma swój plan i zmianę nastrojów. Prezes Koła działając w imieniu ZG wręczył naszemu najbardziej zasłużonemu dla Koła Edwardowi Gronowskiemu Złotą Odznakę PZW z Wieńcami.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ W roboczej części zebrania, której przewodniczył Roman Dryk, powołano Komisję Mandatową i Komisję Uchwał i Wniosków oraz wysłuchano sprawozdań z działalności, przygotowanych przez poszczególne Âkomórki funkcyjne Koła. Do pierwszej Komisji wybrano Krzysztofa Małka i Edwarda Gronowskiego, a w drugiej pracowali Adam Mraz i Artek Wróbel. Ze sprawozdań wyłonił się całkiem przyzwoity obraz pracy Zarządu i działalności Koła. Zarząd spotykał się we wszystkich zaplanowanych terminach, przeprowadzono wszystkie zaplanowane zawody, tj. 4 razy spławikowe, jeden raz feederowe, po 3 razy spinningowe i muchowe, zawody dla dzieci oraz zaliczane do lig okręgowych zawody muchowe o Puchar Klubów Wędkarskich Krakowa i zawody spinningowe o Puchar Koła Garnizonowego. Sprawnie działała SSR Koła oraz utrzymano zdrowy stan finansów Koła.
 Tradycyjnie podsumowano sportową rywalizację wewnątrz Koła. W rankingu dyscypliny muchowej, puchary za czołowe miejsca zdobyli odpowiednio Piotr Buda, Bogusław Kowalski i Roman Dryk. W rankingu dyscypliny spinningowej nagrodzeni zostali Paweł Hossaja, Adam Zakrzewski i Arkadiusz Sieńko, a w dyscyplinie spławikowej Edward Gronowski, Roman Dryk i Krzysztof Małek. Wyjaśnienia wymaga, że trzecie miejsce rankingowe Krzysztofa Małka wynika tylko z minifrekwencji. Krzysztof Małek jest w ścisłej czołówce Krakowskiej Ligi Spławikowej, brał udział we wszystkich zawodach tej ligi i z braku wolnych terminów musiał opuszczać zawody w Kole. Ale jak się już pojawił, to wygrywał.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Nagrodzony pucharem za aktywność i skuteczność został także Jerzy Windak – Komendant Grupy Terenowej Społecznej Straży Rybackiej.
ÂZe sprawozdania finansowego wynikało, że stan finansów Koła jest dobry, wydatki miały charakter niezbędności i ukierunkowano je na realizację celów statutowych Związku. Pozytywny obraz pracy Zarządu i funkcjonowania Koła wynikał także ze szczegółowego sprawozdania Komisji Rewizyjnej Koła. W żywej dyskusji nad sprawozdaniami zwrócono uwagę także na pewne cienie aktywności Koła jak malejąca drugi rok z rzędu frekwencja na zawodach spławikowych. Również zwrócono uwagę na nieskuteczne uprawnienia SSR. Podkreślono, że nie ochronimy zasobów naszych wód, jeżeli strażnik SSR będzie czekać 3 godziny na przyjazd Policji, bowiem sam nie ma prawa utrwalić okoliczności naruszenia ustawy i danych sprawcy naruszenia.
Dokonano kosmetycznej zmiany w składzie Zarządu Koła. Do Zarządu i z powierzeniem funkcji szefa sekcji spinningowej wybrano Artka Wróbla. Prezes Koła podziękował za pracę dotychczasowemu szefowi sekcji Pawłowi Hossaja, który złożył rezygnację z przyczyn osobistych.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ Na koniec przyjęto w drodze uchwał preliminarz budżetowy na 2020 r., wysokość ekwiwalentu na rok przyszły, upoważnienie Zarządu do sporządzenia planu zawodów niezwłocznie po opublikowaniu okręgowego planu zawodów Âi wniosek do Zarządu Okręgu o rozszerzenie uprawnień SSR. Postanowiono aktywizować członków Koła poprzez bieżącą informację o imprezach na stronie internetowej Koła oraz przez lokowanie zawodów spławikowych na dobrze zarybionych wodach PZW i wodach komercyjnych.
ÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂÂ
Â

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

SPRAWOZDAWCZE - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł