Sprzątamy i łowimy

/ 13 komentarzy


Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Zarządu Koła zaprasza do udziału w akcji Sprzątanie Świata. Spotykamy się tradycyjnie nad Wisłą, pod Mostem Siekierkowskim-lewy brzeg - w dniu 20 października 2012 o godzinie 10.00. Akcja potrwa ok. 2-3 godzin. Gwarantujemy worki na śmieci i rękawice ochronne. Spotkanie kończymy tradycyjnym grillem.
Prosimy o udział w akcji i potwierdzenie swego przybycia telefonicznie do 18 października u kolegi Michała Dąbrowskiego tel 794 154 272.
Ponieważ w tym roku odcinek Wisły w okolicach Mostu Siekierkowskiego został objęty zakazem wędkowania po 15 października, planowane zawody spinningowe rozegrane zostaną na Zalewie Zegrzyńskim w dniu 21 października 2012. Spotykamy się o godzinie 6-tej rano na przystani koła nr 13 w Zegrzu. Planujemy rozegranie zawodów w jednej, sześciogodzinnej turze z łodzi.
Wpisowe w wysokości 30 złotych płatne przy zapisie u kolegi Michała Dąbrowskiego, w sklepie wędkarskim przy ulicy Kazury nr 12. Liczba miejsc ograniczona – 52. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzimy od dnia 4 października.
Osoby uczestniczące w akcji Sprzątanie Świata otrzymają na przystani zwrot 20 złotych, pozostała kwota przeznaczona zostanie na zakup nagród.
z wędkarskim pozdrowieniem
Zarząd Koła PZW 28 Ursynów

 


3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Sprzątamy i łowimy - opinie i komentarze

Zbig28Zbig28
0
Analizując treść zawartą w powyższym komunikacie trzeba stwierdzić , że pojawiła się nowa jakość w działalności zarządu Koła. KUPOWANIE SPOŁECZNIKÓW ! Bo jak inaczej nazwać zamieszczoną w powyższym komunikacie zapowiedź zwrotu części wpisowego tym uczestnikom zawodów, którzy wezmą udział w akcji sprzątania brzegu Wisły ? Tym samym osoby, które wezmą udział w obu imprezach, a odbiorą wymienione w komunikacie 20 zł przestaną móc szczycić się mianem społecznika uzyskując status najętego przez zarząd do roboty pracownika ze stawką ok. 10 zł/godz. z dodatkiem w postaci posiłku regeneracyjnego. Poza tym wezmą udział w zawodach i będą partycypować na równi z innymi uczestnikami w prawie do nagród i pozostałych korzyści wnosząc jedynie 1/3 obowiązkowej kwoty wpisowego ! Gdzie w takim razie równość podmiotów ? Nie godzę się na takie postępowanie, więc jeżeli ZK nie wycofa się ze swojego pomysłu nie wezmę udziału w obu imprezach nie chcąc w żaden sposób legitymizować takich praktyk. Wielu pewnie się z tego ucieszy, ale niech tam… To zrozumiałe, że zarządowi zależy na wysokiej frekwencji podczas prac społecznych, ale stosowanie takich metod jest po prostu nie etyczne i dyskryminujące w stosunku do tych, którzy z różnych przyczyn obiektywnych nie będą mogli się stawić na akcję SŚ. Niezmiernie też mnie interesuje, jakie stanowisko w tej sprawie zajmie nasza Komisja Rewizyjna oraz czy Zarząd Okręgu przyzna naszemu Kołu oczekiwaną liczbę punktów za tak zorganizowaną pracę społeczną opartą na zaproponowanych powyżej zasadach mających pewne znamiona korupcji. PS. O błędach w tekście nie wspominam. . (2012-10-04 15:55)
piotr28piotr28
0
POPIERAM W CAŁOŚCI TO JEST DYSKRYMINACJA LUDZI PRACUJĄCYCH W SOBOTY (2012-10-05 21:10)
mars28mars28
0
 Piotrek,szlachetne,że rewanżujesz się swoim wpisem koledze.Dostałeś od niego miejsce na wyjazd, więc powód jest. Szkoda tylko, że dajesz się wpuścić. Wpisowe na zawody,to nic nowego/reg.PZW/. Jaki więc masz problem ? Że ktoś pracuje w sobotę ? Też nic nowego.Ale fajnie, że się o tych /więc i o mnie/martwisz.Bo Ty akurat nawet w piątek możesz wyjechać na ryby. I nim tak zaczniesz popierać kogoś w całości, to pomyśl chwilę.Jeśli ktoś "wyklepuje na klawiaturze"/cyt. z klasyka/ bzdury typu kupowanie społeczników za 20 zł, to albo trafił na czeski nielegalny wyrób, albo wziął czegoś za dużo ?  Pozdrawiam Cię   (2012-10-06 11:06)
darecki1979darecki1979
0
Kolego Zbig28 moim skromnym zdaniem obrażasz wszystkie osoby które się stawią i poświecą swój czas w akcji SŚ oraz będą na w/w zawodach nazywając ich "Kupionymi Społecznikami". Te osoby poświęcają swój cenny czas, a jeżeli mają możliwość uzyskać zwrotu części kosztów za to że byli na akcji to jest fajnie posunięcie ze strony Zarządu Koła. Ja zamierzam być na obu imprezach i nie czuję się kupionym społecznikiem, nie zależy mi na tych 20 zł jednak jestem zbulwersowany że tak nazywasz osoby, kolegów, wędkarzy, członków PZW którzy będą na akcji SŚ. Idąc dalej, skromnym moim zdaniem uważam że łamiesz status PZW § 14 p. 2. Chodzi mi o to zę nie kierujesz się zasadą wzajemnego poszanowania i nie szanujesz oraz obrażasz te osoby które stawią się na akcji SŚ oraz wezmą udział w zawodach. Czytająć wiele Twoich komentarz jako nowy członek uważam że działasz na niekożyść naszej społeczności wyciągająć wszelkiego rodzaju brudy na ogólno dostępnym forum zamiast być na zebraniu i poruszyć nurtujące Ciebie sprawy. Uważam że osoby które są zainteresowane wstąpieniem w nasze szerwgi po przeczytaniu tego typu wpisów chyba nie będą pozytywnie nastawieni na nasze koło i wybiorą inne jednak jest to moja opinia. Ostanie co mam ci do powiedzenia ponieważ nie zamierzam z Tobą dyskutować jest to że piszesz o dobru koła nr 28 więc jeżeli na nim ci tak zależy to przestań wypisywać negatywnych i pomawiających komentarzy lub idąc dalej odejdz z koła ponieważ widzę że wiele osób ma ciebie już dość. z wędkarskim pozdrowieniem Darecki (2012-10-06 14:35)
piotr28piotr28
0
MARKU NIE WIEM SKĄD MASZ TAKIE INFORMACJE ZE MAM PIĄTKI WOLNE.,BO JA PRACUJĘ 6 DNI W TYGODNI A PIĄTKI MAM WOLNE JAK DOSTANE URLOP . A WPIS ZBYSZKA POPIERAM I NIE TYLKO JA, W ROZMOWACH Z KOLEGAMI POPIERAJĄ MYŚLENIE ZBYSZKA Z (2012-10-08 22:28)
mars28mars28
0

Piotr, napisałem- " bo Ty akurat nawet w piątek możesz wyjechać na ryby ".

Jeśli minąłem się z prawdą, to przepraszam.

 Druga sprawa. Nie wątpię, że myślenie Zbyszka ktoś popiera. Ja też myślenie popieram. Gorzej natomiast z popieraniem Jego wpisów. Zauważam oczywiście Twoją zacną osobę w tym dwuosobowym gronie, co nie zmienia mojego poglądu na ten temat.

Pozdrawiam 

(2012-10-09 11:14)
DzikuDziku
0
Analizując, zbulwersowany, regulaminy...iny...iny, domagam się, żądam, i tym podobne hasła. Kolego Zbig28, naprawdę może sobie daj spokój, zmień koło, albo zrezygnuj w ogóle z wędkarstwa, bo Twoja postawa wiecznie roszczeniowa jest delikatnie ujmując lekko-pół-śmieszna, a z drugiej strony to większość naszej społeczności ma Ciebie serdecznie dość, co dają wyraz odpisując na Twoje durne i pełne inwektyw komentarze. Dodam iż z ww. opiniami spotkałem się również podczas zawodów, które tak nie jednokrotnie krytykowałeś. Zadam Ci jedno proste pytanie co do zawodów zorganizowanych z okazji akcji sprzątania świata: Proszę powiedz, grozisz że Ciebie nie będzie czy obiecujesz? Bo powiem szczerze, każda opcja wybrana przez Ciebie spotka się z radością i pełną akceptacją naszej społeczności która ma już dość Twojego bełkotu i wylewania żali i chce spędzać czas w trakcie zawodów w miłej atmosferze, nie będąc siłą rzeczy obligowanym do wysłuchiwania Twojej szanowne osoby!!! (2012-10-10 19:39)
DzikuDziku
0
Analizując, zbulwersowany, regulaminy...iny...iny, domagam się, żądam, i tym podobne hasła. Kolego Zbig28, naprawdę może sobie daj spokój, zmień koło, albo zrezygnuj w ogóle z wędkarstwa, bo Twoja postawa wiecznie roszczeniowa jest delikatnie ujmując lekko-pół-śmieszna, a z drugiej strony to większość naszej społeczności ma Ciebie serdecznie dość, co dają wyraz odpisując na Twoje durne i pełne inwektyw komentarze. Dodam iż z ww. opiniami spotkałem się również podczas zawodów, które tak nie jednokrotnie krytykowałeś. Zadam Ci jedno proste pytanie co do zawodów zorganizowanych z okazji akcji sprzątania świata: Proszę powiedz, grozisz że Ciebie nie będzie czy obiecujesz? Bo powiem szczerze, każda opcja wybrana przez Ciebie spotka się z radością i pełną akceptacją naszej społeczności która ma już dość Twojego bełkotu i wylewania żali i chce spędzać czas w trakcie zawodów w miłej atmosferze, nie będąc siłą rzeczy obligowanym do wysłuchiwania Twojej szanowne osoby!!! (2012-10-10 19:42)
piotr28piotr28
0
DZIADU GDZIE TY BYŁEŚ GDY ZBYSZEK TWORZYŁ TO KOŁO.A CO TYCZY SIĘ TWOJEJ OSOBY TO ZACHOWANIE I BEŁKOT ŚWIADCZĄ O TOBIE NA OSTATNICH ZAWODACH. ZASTANAWIAM SIĘ KTO CIĘ ZAPRASZAŁ DO TEGO KOŁA (2012-10-11 22:55)
DzikuDziku
0
Heh, Piotrze odpisałem ci na pocztę na twój post, przeczytaj uważnie. Nie napisałem tego publicznie bo cie lubie (2012-10-11 23:31)
mars28mars28
0
 No, Piotrek, oberwie Ci się od Twojego guru ! Bo impertynencji, to on nie znosi i reagować na nią będzie, choćby późną nocą !A Ty zachowałeś się prostacko, "popełniając "taki wpis. I g...no Cię obchodzi, gdzie kto był i kiedy, gdy jakiś Zbyszek "tworzył to koło" ? I czy ktoś zapraszał do bycia członkiem tego koła, czy ktoś sam wpadł na taki pomysł ?  Aha, i wydaje mi się, że wywlekając na forum czyjeś ewentualne przewiny, trzeba być, jak żona Cezara. I nie o płeć tu chodzi, kolego.Opamiętaj się, bo rozpętasz burzę, w środku której będziesz ...Ty.
(2012-10-12 13:41)
Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
0
Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz, brzmią słowa pewnej piosenki, zaczerpnięte z mądrych przysłów ludowych - dotyczy kilku wpisów powyżej. Frekwencja w akcji koła 28 "Sprzątanie świata" (brzegu Wisły) z akcję na akcję spada, można to zaobserwować uczestnicząc w każdej kolejnej odsłonie. Irytujący jest fakt, że osoby mające dużo do powiedzenia na temat organizacji akcji sprzątania nie pojawiają się na niej samej. Na swoje usprawiedliwienie wymyślając mnóstwo przeróżnych powodów, od choroby po problemy rodzinne czy pracę. Od chorób są lekarze, od problemów rodzinnych spacer na łonie natury a od pracy wniosek o urlop. Sprawę zawsze można jakoś załatwić, pytanie czy się chce? Pamiętam też pewną akcję "sprzątania świata" połączoną z zawodami, przybyło ponad 30 członków koła, obyły się zawody. Sędzia ogłosił wyniki, zarząd wręczył nagrody, uczestnicy zawodów nawpierdzielali się karkówki i kiełbasek, co niektórzy nie omieszkali odpalić po min. ćwiartce na głowę i następnie rozjechali się do swych domów pozostawiając do sprzątania garstkę nastu osób, głęboko w dupie mając sprzątanie brzegów Wisły. To przykre wydarzenie bardzo mnie zabolało, nie ukrywam kilka osób sobie upatrzyłem eliminując ich jako potencjalnych kolegów czy kompanów wypraw wędkarskich. Uważam, że obecny ruch zarządu koła, o który to podniósł się taki hałas jest co by nie mówić jakimś pomysłem. Biorąc pod uwagę ogół naszych kolegów, a konkretnie zadowolenie ich ego o dobre pomysły jest coraz trudniej. Jedno jest pewne pomysł ten daje szanse na skupienie większej ilości członków koła, o których w ostatnich latach tak trudno. Ludzie do sprzątania - deficyt! Jedno zdanie skierowane do malkontentów naszego koła - worki na śmieci i rękawice ochronne czekają. 20 października 2012, zapraszamy ! I to tyle z mojej strony, także potwierdzam przybycie braci S. na akcję sprzątania świata. Do zobaczenia ;) (2012-10-16 10:47)
łysy wążłysy wąż
0
Oj Panowie, znowu jakieś sprzeczki... Proponuję zawiesić na kołku rękawice i po prostu, najzwyczajniej zjawić się w sobotę nad Wisłą. Niech kołowe czy personalne spory nie staną na drodze zrobieniu czegoś dobrego dla Rzeki. Korzystamy z Jej dobrodziejstw częściej lub rzadziej (czasem z tymi "dobrodziejstwami...bywa różnie ;-)...), warto więc wpaść na godzinkę czy dwie i posprzątać. Bez względu na to, czy będzie się brało udział w zawodach, czy nie. Ja na zawody się nie wybieram, ale w sobotę melduję się na sprzątaniu. Zabieram ze sobą pomoc - Rudą oraz gada Toro ;-) do zobaczyska (2012-10-16 18:28)

skomentuj ten artykuł