Sprzątanie brzegów stawów w Augustowie.

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


W minioną niedzielę 21.10.2018r Zarząd Koła PZW Nr. 14 Grodzisk Wielkopolski zorganizował akcję sprzątania brzegów stawów w Augustowie. W akcji udział brało 13 wędkarzy, podczas akcji zebrano kilkanaście worków śmieci pozostawionych przez wędkarzy na stanowiskach i nie tylko. Niestety należy stwierdzić ze smutkiem że ilość śmieci z roku na rok wzrasta. Pomimo zapewnień wędkarzy że opuszczając stanowiska zabierają ze sobą śmieci jest ich coraz więcej. Pozostawione śmieci to nie tylko opakowania i puszki po zanętach i przynętach wędkarskich, spora część to śmieci które nie mają nic wspólnego z wędkarstwem. 


Mając na uwadze brak dyscypliny śród wędkarzy którzy przebywają nad wodami trwają rozmowy z KPP (Komenda Powiatowa Policji) w Grodzisku Wlkp w celu wprowadzenia stałych wspólnych kontroli Policji i członków Zarządu Grodziskiego koła, dodatkowo została zlecona firmie Informatycznej wycena zakupu i zainstalowania czterech kamer tzw. kamer leśnych - (foto pułapka) w celu zdobycia dowodów które pomogą w ukaraniu osób które będą pozostawiały śmieci nad brzegami. 


Miejmy pełną świadomość że stawy w Augustowie są dzierżawione przez Okręg PZW Poznań od osoby prywatnej Która w każdej chwili może wypowiedzieć umowę podając za powód zaśmiecanie terenu, lub niszczenie upraw na polach przylegających do stawów. Wówczas musimy wszyscy mieć świadomość że nie będziemy mogli z tych zbiorników korzystać a jak zauważycie koledzy i koleżanki są one na wyciągnięcie ręki. 

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich wędkarzy którzy łowią na tych łowiskach o pełną mobilizację i o zabieranie śmieci z sobą, pokarzmy że umiemy zadbać o porządek.


Na koniec pragnę podziękować wszystkim uczestnikom akcji sprzątania za znalezienie czasu i przybycie na czyn, jeszcze raz serdecznie dziękuję. 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Sprzątanie brzegów stawów w Augustowie. - opinie i komentarze

zbigrazbigra
0
Koledzy najszczersze gratulację za wspaniałą pracę garstki prawdziwych wędkarzy. Przykro, że tyle śmieci zostawili tzw. ekologiczni wędkarze i pewnie też swoją cegiełkę dołożyły osoby postronne. Życzę wygranej ze ŚMIECIARZAMI. (2018-11-13 16:37)

skomentuj ten artykuł