Sprzątanie brzegu jeziora Strykowskiego

/ 9 zdjęć


        Sprzątanie brzegu jeziora Strykowskiego

          Dzisiaj nad jeziorem Strykowskim, zebrało się siedemnastu członków naszego koła, by jak co roku zrobić wiosenne porządki. Po krótkim powitaniu, prezes koła Krzysztof Czarnuszka przedstawił plan działania i wszyscy ruszyliśmy do pracy. Pogoda nam sprzyjała, a sprzątanie przebiegło szybko i w miłej atmosferze. Z roku na rok zbieranych śmieci jest coraz mniej, co nas wszystkich cieszy. W tym roku zebrano ok. 2200L śmieci, o połowę mniej niż w zeszłym roku. Jest coraz mniej śmieci typowo komunalnych, pewnie to efekt ostatnich zmian w ustawie śmieciowej. Nadal jednak część wędkarzy, nie potrafi posprzątać po sobie, najwięcej  pozostawiają opakowań po przynętach, zanętach itp. 

          Po sprzątaniu wszyscy spotkaliśmy się, przy ognisku, gdzie gospodarz koła, Zbyszek Szczeszek serwował  ciepłą i aromatyczną kawę, oraz posiłek. Oczywiście przy pieczeniu kiełbasek, głównym tematem było wędkarstwo:), a kolega Andrzej Ratajczak jak zawsze sypał kawałami jak z rękawa.

Na zakończenie prezes podziękował wszystkim, za zaangażowanie i mile spędzony czas w wędkarskim gronie, oraz zaprosił na najbliższe zawody.

 


4.7
Oceń
(7 głosów)

 

Sprzątanie brzegu jeziora Strykowskiego - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł