Sprzątanie Chorzewy cd.

/ 3 komentarzy / 14 zdjęć


W dniu 10 kwietnia br. zarząd koła „LIN” zorganizował wiosenne sprzątanie zbiorników na Chorzewie. Mimo apelu na miejsce zbiórki przybyli tylko członkowie zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Zbiornik świecił pustkami, co o godzinie 9, o tej porze roku jest niezwykłe i niespotykane (sobota)? Śmieci było co niemiara. Przeważały butelki po alkoholu oraz piwie a także „plastiki” oraz puszki po kukurydzy i opakowania po zanętach z jej resztkami powodujące dość silny odór przy operującym słońcu. Kontener na śmieci oczywiście stoi, ale niektórym za ciężko nieść te kilka dkg. odpadów. Zarząd jest oczywiście od sprzątania, to chyba nie podlega dyskusji, a wędkarze mają wędkować i łowić ryby, których za chwilę nie będzie, bo udusi je fetor z łowiska. Wielokrotnie podejmowane próby uchronienia łowiska przed „złym” traktowaniem, przez niektórych wędkarzy, spotykają się z wandalizmem w postaci wyrywania słupków ogłoszeniowych oraz dewastowania tablic informacyjnych. Metoda głupiego Jasia – tu nie można wędkować?, przecież nic nie pisze?
Życzę przyjemnego wędkowania w fetorze i gnijących odpadach! Jeżeli sami nie zadbamy o własne łowisko to czego możemy oczekiwać od innych?

 


4.7
Oceń
(15 głosów)

 

Sprzątanie Chorzewy cd. - opinie i komentarze

dorsz45dorsz45
0
Wszędzie tak jest.Wszedzie to samo, wszystko ląduje w wodzie.Jest to całkowity brak kultury i wychowania w obcowaniu ze środowiskiem wodnym.Brak poczucia kultury wypoczynku i relaksu nad wodą, wreszcie brak szacunku do samej wody i środowiska wodnego...Już od zarania świata u ludów pierwotnych i prymitywnych woda zawsze miała szacunek i byla przedmiotem troski.W krajach mających niedobory wody stanowi ogromne dobro i jest b.cenna.Bez wody przecież nie ma życia.W cywilizowanym wydawałoby sie i współczesnym świecie, powinno byc podobnie .Niestety u nas w Srodku Europy wrażenie odnoszę ze jest inaczej...staw, jezioro, rzeka w przekonaniu wielu to zbiornik-smietnik do którego można i nalezy wyrzucać i wrzucać wszystko co popadnie...I gdzie tu świadomośc ekologiczna?W jakim stanie to środowisko zostanie przekazane przyszłym pokoleniom?Płytkie myślenie, a właściwie brak całkowity myślenia pozwala niszczyć i eksploatować środowisko wokoło jakby było do tego celu stworzone i tylko na dziś.Nie tedy droga. Pozdrawiam   dorsz (2010-04-13 13:42)
CEJN58CEJN58
0
Jak można wymagać. od młodych czy początkujących wędkarzy pozostawiania nad wodą porządku jak my sami ten bałagan zostawiamy.Nikt tego nad wodę nie przywiózł tylko WĘDKARZE.Czas się zastanowić nad zaśmiecaniem akwenów bo już wkrótce zamiast ryb będziemy wyławiać kalosze i puszki!!!!!
(2010-04-14 21:32)
krzychu21krzychu21
0
wszyscy tylko wymagają od zarządu pzw .!!!!!!!!!!!!!!!! czystości nad wodą ,a sami pchają  śmieci pod trawe bo im ciężko przejść sto metrów do kontenera .k........................ ja dalej będę sprzątał , bo to jest woda nad którą łowie .
(2010-04-16 22:36)

skomentuj ten artykuł