Sprzątanie jez. Wlk. Głęboczek

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Wiosenne porządki przeprowadziła  grupa wędkarzy B.L.Spł. na Jez. Wlk Głęboczek. Jezioro to ma łatwo dostępne brzegi do swobodnego wędkowania, dlatego też ma status jeziora tzw "konkursowego", odbywają się na nim zawody wędkarskie, m.in. Rejonowe, Okręgowe, z cyklu Grand Prix i wiele innych, dlatego też jest pod stałą opieką  wędkarzy z Rejonu PZW Brodnica.  Stanowi niejako wizytówkę Rejonu, więc wiele czasu poświęca się na nim na
utrzymanie stanowisk wędkarskich w należytym stanie, jak i na zachowanie względnej czystości brzegów. Malownicze położenie Wlk Głęboczka powoduje, że można śmiało o nim  mówić, jako o perełce wśród jezior powiatu brodnickiego. W sprzątaniu uczestniczyli koledzy: Dziak Przemysław, Gerka Jacek, Brzeziński Sławomir, Zieliński Jarosław, Zieliński Łukasz, Osiński Leszek i Rytka Marek. Z relacji w/w kolegów wynika, że mimo wzmożonych wysiłków w zachowaniu czystości ( sprzątanie odbywa się praktycznie podczas wszystkich rozgrywanych tam zawodów ), zebranych zostało 8 worków śmieci, niestety, większość z nich, to pozostałości po wędkarzach, którzy okazując wyraźną niechęć do zabierania ze sobą pustych opakowań po zanętach i przynętach, skrzętnie ukrywają je w pobliskich krzaczkach i zaroślach, w niektórych przypadkach - stwierdza kol. Marek Rytka - wiadomo nawet, którzy to  wędkarze tak czynią, gdyż poszczególne stanowiska są dobrze widoczne, a każdy ma swoje ulubione miejsca na wędkowanie.
Wpis na podstawie relacji Kapitana Sportowego PZW Rejonu Brodnica - kol. Marka Rytki.

  P.S. Na zdjęciach widok na Jez. Wlk. Głęboczek i jeszcze nie zniszczona zanieczyszczeniami przyroda

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Sprzątanie jez. Wlk. Głęboczek - opinie i komentarze

RandalRandal
0
Piękne jezioro. Niestety niektórzy z nas wędkarzy traktują każdy akwen jak wysypisko śmieci. Ciekawostką jest to że po zawodach, gdzie zostają użyte spore ilości zanęt i przynęt, nie zostają nad wodą odpadki. Nie należy więc na zawodników narzekać, jak to na forum często bywa, lecz trzeba brać z nich przykład. Szacunek i podziękowanie dla kolegów którzy sprzątali jezioro Głęboczek. ***** za artykuł. (2014-05-05 19:02)
mlodystmlodyst
0
Było lepiej, tzn mniej śmieci niż w poprzednim roku. (2014-05-07 11:30)

skomentuj ten artykuł