Sprzątanie jeziora Wądzyn

/ 2 komentarzy / 3 zdjęć


W piątek 5 sierpnia grupa wędkarzy z Rejonu PZW z Brodnicy stawiła się przy jeziorze Wądzyń. Podzieleni na grupy przez kilka godzin sprzątali brzegi jeziora, pomimo przypuszczeń niektórych kolegów, że taka akcja latem się nie sprawdzi, a jednak tak! się sprawdziła! Zastraszająca jest ilość śmieci – co widac na fotkach! Zebraliśmy ich pełną przyczepę . Były to przeważnie opakowania po zanętach i przynętach na ryby,butelki plastikowe po napojach, puszki po piwie, sporo też było butelek różnej wielkości także po alkoholach . Rozmieszczenie z dala od brzegu jeziora wyraźnie wskazywało, że to nie tylko wędkarze śmiecą, ale również i inni, którzy korzystają z uroków lasu i kąpieli w jeziorze.Około godziny 18.00 wszystkie zebrane śmieci znalazły się na przyczepie i zostały wywiezione na wysypisko.
W tej akcji brali udział koledzy wędkarze: Jan Banasik , Jerzy Bączkowski, Jacek Burzyński, Andrzej Ciemniecki, Jerzy Czarnecki, Alfons Daszkowski , Marian i Wiesław Dembkowie,Jerzy Fijołek, Henryk Ignalewski , Stefan Janiszewski, Radosław Kamiński, Robert Melkowski, Zbigniew Ruciński, Zdzisław Rupiński, Lech Sadowski , Józef Tylicki i Krzysztof Ziółkowski. Jak widac nie wszystkim kolegom taka akcja jest na rękę – na kilka tysięcy członków PZW zebrało się 19 osób. Jeśli sami nie znajdziemy skutecznego sposobu na śmieciarzy, to lasy i jeziora staną się jednym wielkim wysypiskiem, a następnym pokoleniom ryby i grzyby znane będą tylko z opowiadań i obrazków- dodaje Jerzy Fijołek, Prezes Rejonu PZW w Brodnicy.

 


4.7
Oceń
(20 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Wądzyn - opinie i komentarze

edyta35edyta35
0
Super akcja oby takich było więcej , ja osobiście stale sprzątam  na moim  łowisku bo ludzie nie mają wstydu , mimo niedaleko znajdującego się kosza to wyrzucają gdzie popadnie .Piąteczka z plusem dla uczestników. (2011-08-13 22:50)
Iwona709Iwona709
0
DUŻY PIĄTAL..............POZDRAWIAM.............
(2011-08-17 10:50)

skomentuj ten artykuł