Sprzątanie jeziora Brzuchowo - relacja

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


24 marca o godz. 14.00, w słoneczne sobotnie popołudnie, odbyło się sprzątanie brzegów jeziora Brzuchowo (gm. Kamień Krajeński) zorganizowane przez Koło PZW nr 122 Agroma w Sępólnie Krajeńskim.

Akcja miała na celu posprzątanie lasów wokół jeziora oraz przygotowanie stanowisk wędkarskich, na których rozegrany zostanie cykl zawodów wędkarskich organizowany przez Koło PZW nr 122.
W akcji uczestniczyli wędkarze oraz sympatycy jez. Brzuchowo. Wszyscy zebrali się, aby wspólnie posprzątać miejsca tak chętnie odwiedzane przez wędkarzy i spacerowiczów, a niestety często zaśmiecane.

W sumie zebrano 8 dużych worków śmieci oraz przygotowano około 40 stanowisk wędkarskich.
Zwieńczeniem udanej akcji było wspólne ognisko, przy którym uczestnicy spotkania planowali kolejne tego typu akcje nad innymi jeziorami.

Zarząd Koła PZW nr 122 w Sępólnie Krajeńskim serdecznie dziękuje wszystkim, którzy poświęcając swój wolny czas przyczynili się do poprawy wizerunku tego pięknego jeziora.

obszerna fotorelacja w zakładce galeria naszej strony

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Brzuchowo - relacja - opinie i komentarze

HERONHERON
0
Gromkie brawa za takie akcje. Takie zachowania powinno się zaszczepiać w młodzieży i dzieciach. Z drugiej strony. Jak ludziom nie wstyd żeby dzieciaki po nich zbierały śmieci w tym być moze niebezpieczne dla nich. (2012-03-26 12:48)
dendrobenadendrobena
0
Akcja godna pochwały. Ale jak zaszczepić tym/nie będę określać/ co śmiecą. Pozdrawiam uczestników akcji. Na podobną akcje wyruszamy po świętach nad rz.Warte. Będzie to forma wiosennego spotkania. Przewidziane ognisko i kiełbaski. Dzieciaki zawsze znajdują paczki od zająca. (2012-03-26 20:24)
tryftatryfta
0
Czyste jeziorko,super jeziorko,chcesz odpocząć - dbaj o porządek. Jak zaszczepić porządek - ustanowić święto dla Kulturalnego i Dbającego o Czystość Turysty, można też utworzyć skansen z śmieci by wszyscy mogli podziwiać swoje i innych odpadki:)))To nie jest wesołe gdy jeden drugiemu zostawia śmieci swoje.... (2012-03-27 08:32)
jacenty75jacenty75
0
Osiem dużych worów śmieci - przerażające ale dobrze, że już zabezpieczone. Oby jak najdłużej efekty tej pracy zostały uszanowane przez innych ludzi. Za wpis i całokształt akcji 5*****. (2012-03-28 11:54)
DamianDamaszekDamianDamaszek
0
Dzięki wszystkim za powyższe dobre słowa. Dodam że akcje sprzątania na tym jeziorze organizujemy co roku. Łowię na różnych wodach różnych okręgów i stwierdzam że te 8 dużych worków śmieci na 23 ha jeziorko to jeszcze nie jest tak dużo. Zachęcam inne koła do tego typu akcji. Powodzenia! (2012-03-28 21:22)
rybenka33rybenka33
0
Brawo dla wszystkich zbierających śmieci.Oby z każda akcją liczba worków się zmniejszała- a wszyscy sprzątali po sobie. POZDRAWIAM. (2012-04-17 18:14)

skomentuj ten artykuł