Sprzątanie jeziora Tylniak - relacja

/ 1 komentarzy

Już po raz trzeci, w tym roku, wędkarze z Koła PZW nr 122 Agroma w Sępólnie spotkali się aby posprzątać brzegi okolicznych jezior. Tym razem, 14 kwietnia, zebraliśmy się nad jez. Tylniak w Płociczu. Niestety ilość śmieci, jaka zalegała nad tym jeziorem, nie świadczy dobrze o użytkownikach tej wody. W sumie zebrano 6 dużych worków śmieci. Biorąc pod uwagę, że jest to niewielkie jeziorko i co roku przez nas sprzątane, ilość śmieci poraża. Ponadto usunięto stare, zaniedbane pomosty na jez. Tylniak i Brzuchowo.

Tradycyjnie podsumowaniem akcji była integracja przy ognisku z kiełbaskami. Przy którym planowano organizację zawodów wędkarskich, na które serdecznie zapraszamy.
Zarząd koła dziękuje wszystkim prawdziwym wędkarzom, którzy uczestniczą w naszych akcjach. Przy okazji apelujemy o uszanowanie naszej pracy i nie pozostawianie śmieci nad brzegami naszych pięknych jezior, które są bez wątpienia jednym z największych walorów Naszej Krajny.

Zdjęcia z akcji w zakładce galeria na naszej stronie.

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Tylniak - relacja - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Właśnie wróciliśmy z zawodów z rz.Warty. Mamy już pełen obraz terenu. Włos się jeży.W następnym tygodniu organizujemy podobną akcję. Słowa uznania dla uczestników Waszej akcji. Pozdrawiam. (2012-04-15 17:51)

skomentuj ten artykuł