Sprzątanie jeziora Żwirkowego 19.04.2015

/ 1 komentarzy / 11 zdjęć


W dniu 19.04.2015 r. sprzątaliśmy jezioro Żwirkowe.

Na apel stawiło się 13 seniorów i 24 juniorów. Młodzież w tym roku dopisała , co nie można powiedzieć o wędkarzach którzy tu dużo wędkują.

Na sprzątanie stawiają się jak co roku ci sami wędkarze którym zależy aby to jezioro było czyste i przyjazne naturze. Rano stawiając się do sprzątania , zastaliśmy wędkarzy którzy w nocy wędkowali. Na nasz apel aby z nami wspólnie sprzątali jezioro i jego otoczenie , tylko wzruszyli ramionami i odmówili. Uważają chyba że oni są od śmiecenia i łowienia ryb. Cisną się na usta mocne i niecenzurowane słowa na takich wędkarzy (ciekawe czy to wędkarze? Raczej mięsiarze i kłusownicy).

Śmieci było bardzo dużo, kilka worków które trzeba było jeszcze posegregować.

Oprócz zbierania śmieci przygotowaliśmy też kilka nowych stanowisk do wędkowania na zawodach.

Po zakończeniu sprzątania, wszyscy uczestniczy poczęstowani zostali kiełbasą ogniska i zupą grochową.

Zarząd Koła podjął decyzję o zwiększeniu liczby kontroli przez Straż Wodną, celem wyeliminowania bałaganiarzy i kłusowników wśród członków naszego koła.

Zobacz stronę

 


4.4
Oceń
(7 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Żwirkowego 19.04.2015 - opinie i komentarze

RandalRandal
0
Na młodzież, przy wszelakich pracach porządkowych nad zbiornikami , zawsze można było liczyć a i regulamin jest przez nich bardziej szanowany. Niektórzy starzy wędkarze twierdzą że płacą i ryby im się należą a taka postawa, niestety, to już nie jest hobby. (2015-04-26 16:38)

skomentuj ten artykuł