Sprzątanie jeziora Szczuka 2017-04-22

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


Dnia  22 kwietnia 2017 -  idziemy sprzątać jezioro „Szczuka”. Ogłoszenia w Internecie- stawiło się 17 wędkarzy  w tym jedna koleżanka, p. Paulina ze sklepu wędkarskiego „Płotka”- spotkaliśmy się nad wodą jeziora które jest pod opieką naszego Koła.
Koledzy z wędkarze koleżanka , uzbrojeni w rękawice ochronne oraz worki foliowe, wyruszyli walczyć z ogromem śmieci zalegającymi nad  naszym jeziorem! Chroniąc nasze wody i przyrodę działamy tak, aby spełnić nasz obowiązek zachowania jej  jak w najlepszym stanie. Akcję sprzątania akwenów  niektórzy koledzy traktują bardzo poważnie, lecz nie po drodze pozostałym kolegom……Trzeba uznać, że tylko poważne traktowanie chrony przyrody może ustrzec nas przed zagładą Największym naszym problemem jest jednak przekonanie wędkarzy i społeczeństwa, że śmieci to nie tylko zbędny odpad.  A tak na koniec zebraliśmy widoczne na samochodzie różnych śmieci lecz z przykrością twierdzę  najwięcej po wędkarzach!!!
PS.Zarząd koła Miejskiego składa podziękowanie Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Panu Jackowi Sochackiemu– Prezesowi  Zarządu za udostępnienie samochodu (Nieodpłatnie)  do wywozu śmieci.  Jeszcze raz dziękujemy Panie Prezesie.
 

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Szczuka 2017-04-22 - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Scenariusz podobny jak w innych rejonach.Smiecących dużo a sprzątających mało. Akcja godna pochwały.Pozdrawiam. (2017-05-09 08:27)

skomentuj ten artykuł