Sprzątanie jeziora Lechickiego-22.09.18.

/ 2 zdjęć


Zarząd Koła Nr 14 „Okoń” w Goleniowie zorganizował w sobotę 22 września 2018 roku sprzątanie brzegów jeziora Lechickiego. Akcje sprzątania wód będących pod opieką naszego koła wędkarskiego przeprowadzane są  systematycznie od wielu lat. Każdego roku „sprzątanie” obejmuje co najmniej jedno z naszych jezior. Oczywiście zasadniczym celem  było wyzbieranie możliwie największej ilości śmieci i przywrócenie najczęściej odwiedzanym miejscówkom wędkarskim normalnego wyglądu.  Na zbiórkę w umówionym miejscu stawili się członkowie władz Koła „Okoń”. Po zaopatrzeniu w worki,  rękawiczki i napoje chłodzące  podzieliliśmy  się tak, aby sprawnie posprzątać obie strony jeziora.  Na szczęście pogoda nie zawiodła. W bardzo miłej atmosferze, przy ogromnym zaangażowaniu  wszystkich uczestników akcji zebraliśmy 20 worków każdy o pojemności 120  litrów. Niestety w temacie zaśmiecania nic się nie zmieniło. W praktyce utrzymanie czystości nad wodą spada na władze koła. Nie widzę sensu rozwijania tego tematu, bo bym się powtarzał. Póki co pozostaje nam zostawiać puste worki na łowisku i liczyć na to, że wędkarze z nich skorzystają.

Po akcji sprzątania przeprowadzone były zawody wędkarskie, które wygrał Czesław Busk wyprzedzając Wiesława Bezulskiego i Zdzisława Filipowicza. Zwycięzca zawodów uzyskał wynik 3100 pkt. oraz złowił największego leszcza o wadze 0,740 kg.

Pobyt nad wodą zakończyliśmy wręczeniem upominków uczestnikom zawodów i   wspólnym posiłkiem.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie w akcję sprzątania, a Panu Zdzisławowi Modrzejewskiemu leśniczemu Leśnictwa Maszewo dziękuję za przetransportowanie śmieci na wysypisko.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Sprzątanie jeziora Lechickiego-22.09.18. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł