Sprzątanie stawu w Spale po zimie

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Zima, zima i po zimie. Długo kazała czekać na upragnioną wiosnę. Sprawiło, to, że nasza akcja sprzątania Stawu w Spale trochę się opóźniła. 15 maja Zarząd Koła nr 6 Nowy Glinnik wybrał się na lustrację łowiska Staw w Spale połączona ze sprzątaniem brzegów a także z kontrolą SSR. Udział wzięło 7 kolegów. Mało ale w małym kole to i tak dużo.
Staw w Spale to 5,5 ha zbiornik lezacy na terenie Gminy Inowłódz, którym opiekuje się nasze koło. Od jesieni ubiegłego roku Gmina stara się o fundusze i zezwolenia na modernizację naszego łowiska. Podyktowane jest to równiez złym stanem jazy piętrzącego wodę. W obawie aby woda nie rozerwało jazy opuszczono poziom wody. Jak to wygląda - masakra. Może po modernizacji będzie lepiej. Relacja na fotach.
Pozdczas sprzątanie wyzbierano walające się śmieci po wędkarzach jak również turystach. Było tego kilka worków. Po zakończeniu strażnicy SSR z naszego koła skontrolowali wędkujących. Uwag nie było a na pochwałę zasługuje fakt, że sami wędkujący pomagali nam sprzatnąć brzegi łowiska. Dzięki koledzy.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Sprzątanie stawu w Spale po zimie - opinie i komentarze

mariusz68mariusz68
0
W roku kilka wypadów na sprzątanie łowisk i za każdym razem śmieci od cholery. Czy gminy Inowłódz nie stać postawić kontenery. Przecież te śmieci są nie tylko wędkarzy ale i wczasowiczów. (2013-11-11 18:26)
u?ytkownik73922u?ytkownik73922
0
Witam na łowisku na które ja jeżdżę jest w miarę czysto na stanowiskach wędkarze zabierają to co przyniosą, dużo się tu zmieniło, na lepsze, ale niestety śmietniki wokół zbiornika kipią ,są od paru tygodni nie opróżniane a przecież płacimy dodatkową kasę aby takie śmietniki były i były opróżniane . Jak widać okręg PZW Lublin już o tym zapomniał (2014-09-21 11:59)

skomentuj ten artykuł