Sprzątanie nad brzegiem Klimkówki

/ 1 komentarzy / 42 zdjęć


28 osób stawiło się na miejsce zbiórki akcji sprzątania brzegu zbiornika Klimkówka w Uściu Gorlickim, zorganizowanej przez zarząd koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Klimkówka”, z inicjatywy kol. Wiesława Halucha – Skarbnika Koła. Akcja ogłoszona na stronach Internetowych naszego koła, wsparta w mediach społecznościowych przez Grupę Zalew Klimkówka na Facebooku, zyskała duży rozgłos. Dzięki licznej frekwencji uczestników, zbiórkę odpadów udało się przeprowadzić na czterech odcinkach o łącznej długości ok. 3 km, tj. od tzw. "przewężenia zalewu” w górę, nie ograniczając się tylko do brzegu zbiornika, ale również w okolicznych zaroślach i skarpach pod drogą, a nawet na odcinku znacznie powyżej granicy początku zalewu, bo do wysokości dawnej rolniczej spółdzielni produkcyjnej. Łączna ilość zebranych śmieci, to około 60 worków. W akcji uczestniczyli nie tylko członkowie naszego koła, ale również przedstawiciele Samorządu Gminy i Rady Sołeckiekiej w Uściu Gorlickim, łącznie z Przewodniczącą Rady Gminy Jolantą Wojtaszek, Druhowie z miejscowego OSP, 12 Drużyny Starszoharcerskiej „Źródło” wraz z opiekunem podharcmistrzem Januszem Baniakiem oraz Klubu Morsów „Klimatyzacja”, morsującuch w Klimkówce. Cała grupa uczestników sprzątania to nie tyko dorośli, ale również - co bardzo nas cieszy – młodzież i dzieci. Akcja zakończona została na stadionie sportowym przy grillu. Swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Uście Gorlickie Zbigniew Ludwin, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie i potrzebę sprzątania wciąż jeszcze zaśmiecanego środowiska i wyraził nadzieję, że po wycofaniu z obiegu opakowań plastikowych tych śmieci będzie znacznie mniej. Prezes koła w imieniu całego zarządu koła, podziękował wszystkim uczestnikom sprzątania za zaangażowanie i włożoną pracę na rzecz „naszego” zalewu i jego otoczenia. Podziękował również Wójtowi i całemu Samorządowi Gminy za wspieranie działalności naszego koła oraz za ufundowanie worków na śmieci i produktów na grilla dla uczestników sprzątania.

Na koniec, do świadomości wszystkich „dzięki którym” jest potrzeba organizowania tego rodzaju akcji.  Śmieci  zostawione na brzegach oraz w ich otoczeniu stanowią duże zagrożenie dla  otaczającej przyrody. Niestety, część wypoczywających nad wodą - czyli tych, którym  najbardziej powinno zależeć na czystości otoczenia, tej świadomości nie mają,  nie zdając sobie sprawy z faktu, że szkodzą nie tylko środowisku naturalnemu,  innym użytkownikom, ale również i samym sobie. Pozostawiający po sobie różnego  rodzaju nieczystości, powinni się wstydzić, że inni - ci bardziej świadomi-  muszą po nich sprzątać.

Zarząd koła składa serdeczne podziękowanie Grupie Zalew Klimkówka, a w szczególności Panu Piotrowi Piotrowskiemu za osobiste zaangażowanie w rozpropagowaniu akcji sprzątania.

 


3
Oceń
(2 głosów)

 

Sprzątanie nad brzegiem Klimkówki - opinie i komentarze

bostanbostan
+1
Brawo!!! A może tak wójt Ropy również zaangażuje się w sprzątanie "swojego" odcinka? Niech zrobi rekonesans i zobaczy brudną rzeczywistość nad brzegami, mam nadzieję przed grupą dziennikarzy i ekologów. (2019-04-08 22:38)

skomentuj ten artykuł