Sprzątanie zalewu Dzikowiec

/ 12 komentarzy / 12 zdjęć


W dniu dzisiejszym (wtorek 1 grudnia), członkowie zarządu naszego koła udali się nad zalew w Dzikowcu,aby naprawić zniszczoną przez wandali tablicę z regulaminem. Przy tej okazji przystąpiono do posprzątania terenu wokół zalewu. Z zażenowaniem stwierdzamy,że duża ilość leżących wszędzie smieci to także dzieło naszych wędkarzy. Uprzątnięcie terenu zajęło nam sporo czasu,a byłoby szybciej. Gdyby obecni na akwenie łowiący wędkarze dołączyli się do sprzątania,zamiast być biernymi obserwatorami.Z przykrością zaobserwowaliśmy mała wrażliwość na zanieczyszczenie środowiska,a przecież troska o środowisko naturalne jest z natury wpisana w etos wędkarza. Należy nadmienić, że akcje sprzątania terenu wokół zbiornika odbywają się bardzo często i zawsze śmieci jest bardzo dużo.Apelujemy do wędkarzy,aby śmieci umieszczali w przeznaczonych do tego celu workach rozmieszczonych na terenie całego łowiska.Na pewno wszystkim będzie przyjemniej łowić i cieszyć się widokiem niezniszczonej przyrody,a przy okazji będzie to dobrze świadczyło o naszym kole.Akwen jest odwiedzany przez wielu gości, nie tylko z naszego terenu.Jak Cię widzą, tak cię piszą. Z wędkarskim pozdrowieniem.

 


4.6
Oceń
(29 głosów)

 

Sprzątanie zalewu Dzikowiec - opinie i komentarze

kostekmarkostekmar
0
Jaki jest ogrom ludzkiej głupoty, a raczej pseudowędkarzy to widać po waszych akjach. Prowadzące często a śmieci ciągle dużo. Szacunek Panowie. (2009-12-02 10:34)
dany21dany21
0
Ja przy każdym przyjeździe na łowisko sprzątam stanowisko wokół siebie po innych wędkarzach bo wstyd mi jak pomyśle że ktoś obcy przyjedzie i zobaczy mnie łowiącego z stercie śmieci. Szkoda tylko że muszę to robić zawsze jak pojadę na ryby. Bardzo popieram takie akcje sprzątania i chciałbym żeby było ich coraz mniej, żeby niektórzy wędkarze nauczyli się czystości. (2009-12-02 13:55)
u?ytkownik19872u?ytkownik19872
0
Najczęściej zwiedzam wodę ze spinningiem więc włażę w różne dziwaczne dziury i często jestem powalony pomysłowością niektórych wędkarzy (szkoda że w negatywnym sensie), wpychają śmieci w takie miejsca, że zabranie ich byłoby o wiele łatwiejsze.
Cóż dopóki nie nauczymy się dbać na bieżąco o w końcu nasze wody, to takie akcje będą potrzebne.
Oby jak najkrócej... szacunek i pozdrawiam! (2009-12-02 14:28)
łysy wążłysy wąż
0
Brawo !!! Zawsze będę popierał akcje sprzątania śmieci. Chciałbym żeby trwało to już niedługo, ale niestety jest to chyba niemożliwe. Ciężko niektórym zrozumieć, że srają ( za przeproszeniem ) we własne gniazdo. Naśmiecą, a za kilka dni siedzą w tym syfie....

pozdrawiam (2009-12-02 16:37)
u?ytkownik5269u?ytkownik5269
0
Moim zdaniem powinny być sprzątania jezior wszystkich co 1 miesiąc a co wy o tym myślicie?? (2009-12-02 19:34)
palarzpalarz
0
witam serdecznie ludzka głupota nie zna granic wyrzucać śmieci sobie pod nogi i narzekać że jest na łowiskach syf. Nie pojęte jak dla mnie. a co do sprzątania właśnie po takich (wędkarzach) to bardzo chętnie bym przyjechał na takie zorganizowane sprzątanie dzikowca jeśli tylko będzie zorganizowane w sobotę pozdrawiam (2009-12-02 20:21)
piotrek68piotrek68
0
Niestety choćbyśmy nie wiem ile wysiłku wkładali w sprzątanie nad naszymi wodami syf będzie i nie widzę zmian na lepsze.Kiedy moje koło posprząta nad naszym zbiornikiem już na drugi dzień nie widać,że coś było robione,oczywiście przykładają się do tego niektórzy nasi wędkarze.Czy tak trudno jest zebrać śmieci i wyrzucić do kosza.Po prostu witki opadają. (2009-12-02 21:00)
kazek78kazek78
0
kolego misiek7 akcja jak najbardziej potrzebna i warto pochwalić takie akcje chociaż powinno się takie bardziej nagłośnić.osobiście z checią bym wpadł gdybym wiedział o tym ,lecz tak jak napisał krzysztof w soboty było by ok prędzej dostałbym wolne z pracy. (2009-12-02 21:39)
KirisKiris
0
Brawa za akcję. Szkoda tylko, jak piszesz, że odbywają się w miarę często i za każdym razem jest co sprzątać. No cóż porządek nie zależy od ilości sprzątających, ale od ilości brudzących. Pozdrawiam (2009-12-02 22:30)
podzygpodzyg
0
Jeżdże na ryby w tygodniu zabieram ze sobą 2-3 worki na śmieci i zawsze mam pełne po dniach wolnych.Mam żal troche do naszych młodych wędkerzy mimo że uczy się ich zachowania nad wodą ale gdy zostają sami z kolegami nad wodą daje to odwrotny efekt.Aż żal patrzeć na ich stanowiska po wędkowaniu pozdrawiam życzę sukcesów (2009-12-03 05:53)
viktor0viktor0
0
witam,chwała Kolegom z Dzikowca.NIESTETY takie akcje trzeba organizować jak najczęściej.Szkoda że nie wiedziałem,mieszkam blisko i z chęcią bym wam pomógł.Smieći nad wodą-poważne zjawisko dotyczącewszystkich naszych wód ,moim zdaniem tylko zdyscyplinowanie wędkarzy i turystów poprzez surowsze kary organizacyjne i administracyjne może dać wymierne efekty pracy i tak małej grupy aktywistów.Pozdrowienia,łowisko w Dzikowcu bardzo mi się podoba ,utrzymajmy je w przyzwoitym stanie w zgodzie z naturą (2009-12-06 16:37)
Fleszu3Fleszu3
0
Pseudo wędkarze śmiecą nad naszymi wodami a my czyli koła wędkarskie musimy potem sprzątać wstyd !!! każdego kto śmieci powinno się surowo karać !!!
(2010-01-27 20:28)

skomentuj ten artykuł