Sprzątanie świata-relacja

/ 6 komentarzy / 28 zdjęć


W niedzielę,22.04,ponad 20 osób znalazło czas by sprzątnąć brzeg Wisły.Dopisała pogoda.Frekwencja chyba jakby mniej. Tym razem pomoc uzyskaliśmy od Zarządu Mienia m.st.Warszawy.To ewenement w naszym mieście ! Ludziom z w/w Zarządu wystarczy tylko prośba o pomoc .W imieniu Koła rzuciłem hasło-SPRZĄTAMY i kontener na śmiecie podstawiony był na czas ! Brzeg Wisełki/nie chcę drażnić fanów Legii/posprzątany,kilkadziesiąt worków zabranych tego samego dnia.

Przemiła Pani od logistyki/prosiła o anonimowość !/nie potrzebowała pism,wizyt,zapotrzebowań,umawianych spotkań etc.Jedna rozmowa telefoniczna,jeden e-mail i sprawa załatwiona pozytywnie.Bardzo,bardzo dziękujemy.
Jak zwykle,za sprawa Kiwaka, brzeg zaatakowany był także z wody.Zwoził pełne worki,rozdawał wędkarzom puste.Świetnie sobie radził.Zebraliśmy śmiecie w kilkadziesiąt wielkich worków.
Stefanek Jr.tak poważnie podszedł do czystości wód,że zaczął wybierać nawet kamienie z rzeki/patrz galeria/
Nasz apel : LUDZIE ! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! Butelkę,torbę po zanęcie,opakowanie po robakach można zabrać ze sobą.Zostawcie łowisko czyste.Wrócicie na czyste.To naprawdę tylko dobre chęci !
No,a na deser-zawartośc Mariuszowych lodówek ! Zadowoleni konsumenci dopytywali o nazwy,skład,przyprawy...i jedli,jedli,jedli.Kulinarne Mistrzostwo !
Rafał,posilony grillowaną karkówką w syczułańskich przyprawach/jakoś tak tłumaczył Mario/ pokazał kolegom,że nie tylko 'śmieciarzem' kołowym jest.
Okrasił kołową imprezę łowiąc bolenia 55 cm.Kolejne gratulacje.
Wszystkim uczestniczącym w tak pożytecznej akcji dziękujemy.
W imieniu ZK
Marek Sobiewski

 


4.8
Oceń
(17 głosów)

 

Sprzątanie świata-relacja - opinie i komentarze

Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
+1
Ze swej strony również bardzo gorąco dziękuję Zarządowi Mienia m.st. Warszawy, Markowi za odnalezienie w/w organizacji i pozytywne załatwienie sprawy. Co do sprzątania powiem tyle, piszę się na każdą kolejną akcję o ile zdrowie tylko pozwoli. Na razie jest więc proszę o częstsze tego typu akcje "sprzątania świata" Miło jest spotkać się z Kolegami, którzy potrafią docenić piękno otaczającego nas świata, mają świadomość, że największym producentem odpadów jest właśnie CZŁOWIEK! A teraz realia... Minęły zaledwie dwa tygodnie od wspomnianej akcji, nad brzegami czarno od ludzi, ludzie ci (bezmyślne istoty) siedzą sobie w kolejnych śmieciach, niczym białe robaki na padlinie... Brzeg znów wygląda tak samo jak wcześniej Przyłączam się do apelu Kolegi Marka i wszystkich zainteresowanych z Koła 28 Wa-wa Ursynów. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ! (2012-05-05 11:00)
dendrobenadendrobena
0
Akcja godna pochwały. Ale czy konieczna? Tak . Dopóki te /bezmyślne istoty/ nie zmienią swego stosunku do środowiska w którym żyją. Zapewne nie zdają sobie sprawy z tego że coś trzeba zachować dla potomnych. Pozdrawiam. (2012-05-05 12:04)
chudy028chudy028
0
Skoro takie rezultaty akcji oraz miłe zaskoczenie urzędnikami, to napiszcie o tym wszystkim kilka słów do Passy (jak znam życie w razie czego pomogą w przeredagowaniu), dodając kilka fotek. (2012-05-07 17:38)
rybka67rybka67
0
Obserwuję ten stan od wielu lat. Sama z dziećmi uczestniczę w akcji "Sprzątanie Świata. Efekt co roku taki sam. Śmieci nawet przybywa. Może niektóry rodzaj śmieci należy do pseudo-turystów. Większość ze względu na ich rodzaj świadczy że to wędkarze -syfiarze. Kary nie pomogą. Musi się zmienić mentalność tych ludzi. Pozdrawiam (2012-05-07 19:13)
StachuStachu
0
Było bardzo sympatycznie. * Uszanowaliśmy Święto Ziemi, zrobiliśmy dobry uczynek i uzyskaliśmy zasłużoną satysfakcję. *Spotkaliśmy się z kolegami w plenerze, więc była okazja do pogadania. *Mistrz grilla Mariusz uraczył nas swoimi genialnymi przysmakami. *Powędkowaliśmy. Gratulacje dla Rafała! Dziękuję wszystkim kolegom za tę akcję, a szczególnie Mariuszowi za włożony wysiłek w przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Do zobaczenia następnym razem. (2012-05-10 15:56)
andrzej3023andrzej3023
0
Tak czymać (2012-06-11 21:54)

skomentuj ten artykuł