Sprzątenie ziemii ' Czapury 2015

/ 2 komentarzy

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten promuje ekologię. Zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować. Święto to pokazuje również, że jeżeli nie będziemy troszczyli się o Ziemię, może skończyć się to katastrofą ekologiczną. Tak więc celem tego dnia jest utworzenie świadomości ekologicznej w umyśle każdego człowieka.


Tradycyjnie już członkowie Koła nr 134 „Wiórek” Polskiego Związku Wędkarskiego przy organizacyjnej pomocy Bratniego Kręgu „Leśnych” z dawnej 14 Drużyny Harcerskiej przy Szkole Podstawowej w Czapurach i Referatu Ochrony środowiska UM w Mosinie spotkali się brzegiem Warty by posprzątać nadbrzeże rzeki od strony Czapur i Wiórka. Przeszło 20 par rąk wypełniło śmieciami prawie tyle samo plastikowych worków. Wędkarze z przykrością stwierdzili, że największy bałagan napotykali w miejscach stanowiących uznane stanowiska wędkarskiego, chociaż regulamin wędkarski nakazuję, że przed i po wędkowaniu należy miejsce to dokładnie posprzątać. O tym obowiązku przypominali Społeczni Strażnicy Rybaccy z Koła nr 134 podczas rutynowej kontroli osób wędkujących wzdłuż brzegu Warty.


Ta wiosenna wyprawa nie zakończyła się popisami „kto jaką rybę złowił”, lecz wymianą poglądów przy ognisku na temat dalszych działań związanych z troską o naszą nadwarciańską dolinę, a także czy efekty planowanego kolejnego uporządkowania parkingu dla wędkarzy nie zostaną zniweczony w krótkim czasie.


Gelerię ze zdjęciami z tej akcji można zobaczyć tutaj


b.nowak

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Sprzątenie ziemii ' Czapury 2015 - opinie i komentarze

troctroc
+1
Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa jest taka a nie inna i tego nie zmienimy. Dlatego też takie akcje są potrzebne- ale z drugiej strony zastanówmy się, co zrobić aby było inaczej, kary za zaśmiecanie są wręcz symboliczne a złapanie sprawcy na gorącym uczynku graniczy nieomal z cudem, i nie mam na myśli torebek po zanętach czy też puszek po kukurydzy- ciągle jeszcze wzdłuż Warty w okolicach Poznania i nie tylko możemy znaleźć stare fotele, kanapy czy też jak w zeszłym roku w okolicy Bolechowa trafiliśmy na "tron"- muszlę sedesową czy też zwały gruzu. (2015-06-05 09:51)
troctroc
+1
Świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa jest taka a nie inna i tego nie zmienimy. Dlatego też takie akcje są potrzebne- ale z drugiej strony zastanówmy się, co zrobić aby było inaczej, kary za zaśmiecanie są wręcz symboliczne a złapanie sprawcy na gorącym uczynku graniczy nieomal z cudem, i nie mam na myśli torebek po zanętach czy też puszek po kukurydzy- ciągle jeszcze wzdłuż Warty w okolicach Poznania i nie tylko możemy znaleźć stare fotele, kanapy czy też jak w zeszłym roku w okolicy Bolechowa trafiliśmy na "tron"- muszlę sedesową czy też zwały gruzu. (2015-06-05 09:52)

skomentuj ten artykuł