Zaloguj się do konta

Sprzęt wędkarski przegląd nowości

Sezon wędkarski prawie w pełni, postanowiliśmy więc udać się do sklepów i sprawdzić, jakie nowości oferują nam producenci. Dziś przegląd produktów firmy Mikado. Do wyboru wędki, kołowrotki, plecionki i inne wędkarskie akcesoria. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wędki

Black Draft Pole – mocny i sztywny bat wytworzony z wysokiej jakości włókna węglowego. Przeznaczony do szybkościowego połowu średniej ryby i na małych uciągach. Koszt ok. 270 zł.
Taurus Pole – sztywny bat wyprodukowany z wysoko modulowanego włókna węglowego. Szybka i mocna konstrukcja idealnie sprawdza się w połowach metodą spławikową bez użycia kołowrotka. Cena ok. 270 zł.
Square Carbon Bolognese- wyczynowa bolonka wykonana z wysokiej jakości grafitu. Wyjątkowo lekka i sztywna, o szczytowej akcji. Koszt ok. 180 zł.
Black Draft Bolognese – lekka i mocna wędka bolońska wytworzona z włókna węglowego. Charakteryzuje się szczytową akcją i małym ugięciem. Polecana zwłaszcza do połowu na średnich i dużych dystansach. Cena ok. 290 zł.
Taurus Match – bardzo mocna i sprężysta odległościówka wytworzona z włókna węglowego. Przeznaczona do połowu ciężkimi spławikami na dużej odległości od brzegu. Cena ok. 250 zł.
Sagittarius Heavy Match - mocna, sztywna i szybka odległościówka wytworzona z wysokoprzetworzonego włókna węglowego. Przeznaczona do połowu ciężkimi spławikami na dużej odległości od brzegu. Koszt ok. 180 zł.
Trython Match – mocna wędka odległościowa zbudowana z kompozytów węglowych. Sztywna i dynamiczna, pozwala na połów bardzo ciężkimi spławikami daleko od brzegu. Koszt ok. 90 zł.
Purple Rain Telespin – uniwersalny, lekki spinning teleskopowy. Wytworzony z włókna węglowego. Charakteryzuje się wybitnie szczytową akcją oraz bardzo małym ugięciem. Koszt ok. 150 zł.
Taurus Light L Spin – wysokiej jakości, lekki okoniowy spinning wytworzony z włókna węglowego. Sztywny i szybki, przeznaczony do połowu najlżejszymi przynętami. Koszt ok. 150 zł.
Taurus Heavy Spin – sztywny i mocny kij spinningowy wykonany z wysokiej jakości grafitu. Charakteryzuje się bardzo małym ugięciem. Polecany do najcięższych technik spinningowych. Koszt ok. 140 zł.
Silver Eagle Feeder – mocny feeder wykonany z kompozytów. Charakteryzuje się szybką, szczytową akcją i małym ugięciem. Doskonały do połowu z ciężkimi koszyczkami na dużych rzekach. Koszt w granicach 150-200 zł.
Silver Eagle Telepicker – niezwykle poręczny, teleskopowy picker wytworzony z materiałów kompozytowych. Lekki, szybki, polecany do połowów na niedużych uciągach. Koszt ok. 90 zł.
Trython Telefeeder – mocny i sprężysty feeder teleskopowy wytworzony z materiałów kompozytowych. Bardzo dynamiczna wędka polecana do połowów z koszyczkiem zanętowym lub sprężyną. Koszt ok. 100 zł.
Taurus Medium Telefloat – uniwersalna wędka teleskopowa z przelotkami, wytworzona z wysokiej jakości włókna węglowego. Wyjątkowo lekka, sztywna i szybka, idealna do połowu dużych okazów. Cena ok. 170 zł.
Taurus Carp – dynamiczna, sprężysta trzyczęściowa wędka karpiowa, uzbrojona w wysokiej klasy przelotki. Miejsce połączeń elementów zabezpieczone są metalowymi pierścieniami. Koszt ok. 230 zł.
Trython Carp – bardzo mocne wędzisko karpiowe wykonane z kompozytów węglowych. Sprężysta i elastyczna karpiówka pozwala na bardzo dalekie zarzury oraz bezpieczy hol dużych karpi. Koszt ok. 90 zł.
Silver Eagle Pilk – mocna, lekka i sztywna wędka dorszowa wykonana z materiałów kompozytowych. Charakteryzuje się szczytową akcją i bardzo małym ugięciem. Koszt ok. 150 zł.
Taurus Pilk – fantastyczne wędzisko do połowów dorszowych. Wyjątkowo lekke i szybkie, praktycznie bez ugięcia. Wykonane z grafitu, polecane również do połowów sumowych i ciężkiego trollingu. Koszt ok. 180 zł.

Kołowrotki, żyłki i inne akcesoria

Furious – kołowrotek spinningowy wyposażony w nowoczesny system hamulca walki, który pozwala na błyskawiczną i płynną regulację ustawienia hamulca bez zmieniania jego pozycji wyjściowej. Doskonale wyważony, charakteryzuje się cichą i płynną pracą. Koszt. ok 150 zł.
Sagittarius – kołowrotek wyposażony w łożysko oporowe. Korpus wytworozny z usztywnionego grafitu, rączka wykończna drewnem. Polecany do spinningu i połowów gruntowych. Koszt ok. 150 zł.
Splendid – kołowrotki karpiowe wyposażone w system wolnego biegu szpul oraz wielotarczowy, precyzyjny hamulec. Koszt ok. 180 zł.
Fishfinder – uniwersalna żyłka, dzięki zaawansowanemu procesowi barwienia „w masie” oraz kolorantowi jest praktycznie niewidzialna w większości zbiorników wodnych. Koszt w granicach 13-15 zł.
Golden Lion – gładka i miękka żyłka, odporna na przecieranie. Polecana do wszystkich metod połowu. Koszt ok. 9 zł.
Trython Mega Line – profesjonalna plecionka, nierozciągliwa. Oferowana w trzech kolorach, idealna do połowu sandaczy, dorszy i innych drapieżników. Koszt – 39 zł (100 m), 89 zł (250 m).
SSH Iseama W/Ring -niezwykle popularny model z zaokrąglonym łukiem kolankowym i krótkim trzonkiem zakończonym oczkiem. Do połowu na przynęty roślinne. Koszt ok. 6 zł.
Duet – błystka posiadająca korpus uzbrojony w dwa skrzydełka. Dwie wirujące paletki wytwarzają niezyykle silną falę akustyczną w wodzie. Świetnie sprawdza się w wędkowaniu z prądem, jak i pod prąd rzeki. Koszt. ok. 5 zł.
Tramp – błystka wahadłowa o wysmukłym kształcie imitująca drobne rybki – ukleje, jelce, małe klenie czy jazie. Doskonała do połowów przypowierzchniowych oraz w płytkich zbiornikach. Koszt ok. 5 zł.
Trollfish – przynęta, w której zastosowano nowe, wyjątkowo sprężyste tworzywo. Posiada pogrubiony korpus oraz dużą płaszczyznę powierzchni ogonka. Holograficzna imitacja wnętrzności ryby wyjątkowągrą światła dodatkowo wabi drapieżniki. Koszt ok .9-12 zł (za 3 szt.).

Opinie (1)

kwiatek

za takie pieniądze kołowrotek do spiningu nie może być dobry !po jednym sezonie do śmieci!!!!pozdrawiam wszystkich wędkarzy [2008-05-17 16:21]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej

Stay fresh

Masz dom z ogrodem, albo działkę? Zatem możesz kupić sobie basen. Tak,…