Squid&Octopus Roda Hutchinsona - karpiowy kiler

/ 9 zdjęć


Wraz z Młodszym koleg± z klubu, Krzy¶kiem postanowili¶my udać się na szybk± nockę na nieduży zbiornik PZW. Umówili¶my się na godzinę 16, zabrali¶my wszystkie graty i jazda nad wodę. Po przyjechaniu na zbiornik zastali¶my pustki, trochę dziwne jak na sobotę no ale cóż. Rozłożyli¶my się i zaczęli¶my obmy¶lać gdzie położyć zestawy,wybór padł na spad niedaleko brzegu.

Zestawy na które łowili¶my to klasyczne Anti blow out rig-i zrobione na plecionce Micro Hydrolink firmy Rig Marole.

Na pierwszy włos l±duje pojedyncza kulka Squid&Octopus 20mm a na drugim kiju „dumbelsik” Monster Crab oraz Squid&Octopus 15mm. Rzut w naszym wypadku był na wyci±gnięcie kija więc z nęceniem nie było problemu, do wody od razu po zestawie u mnie l±duj± takie same kuleczki po gar¶ci na zestaw i pozostało czekać. Teraz nadszedł czas na wędki „Młodego” u niego podobnie na jedn± wędkę l±duje tym razem 15mm Squid&Octopus na drugiej za¶ kulka Tutti-Frutti 20 mm wraz z pływakiem Mulberry Florentine 15mm zestawy zasypane paroma kulkami oraz kukurydz± z konopiami.

Pierwszy strzał po około 40 minutach na moim kiju melduje się karpik jakie¶ 3 kg co optymistycznie nas nakręciło, Squid zadziałał, po jakiej¶ następnej godzinie odjazd na wędce Krzy¶ka i znów melduje się nieduży bo 4 kilogramowy „misiaczek” który skusił się na Squida.

Potem jeszcze kilka „maluszków” nas pognębiło i wreszcie nast±pił piękny odjazd u młodego, kij praktycznie był w wodzie po braniu. Po holu okazało się, że jest to nowe PB młodego Karpiarza 7kg. Parę fotek i do wody. (Co zdumiewaj±cego znów na Squida&Octopus)

Tak nakręceni nie mogli¶my zasn±ć, u mnie po kilku godzinach przestoju nagle nast±piło piękne branie. Po kilku minutach Kaper był już w siatce, po zważeniu okazało się że miał ponad 12,5 kg -niezły wynik jak na tak± krótk± sesję, parę zdjęć, niestety telefonem ponieważ aparat się rozładował. Karp z powrotem wrócił do domu.

Do rana mieli¶my jeszcze parę karpi do 5 kg. My¶lę, że t± zasiadkę jak najbardziej mogę uznać za udan± na której istnym Kilerem okazał się Squid&Octopus z Roda Hutchinsona.


 


4.8
Oceń
(12 głosów)

 

Squid&Octopus Roda Hutchinsona - karpiowy kiler - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł