SSRyb. Powiatu Kaliskiego - I kwartał 2014

/ 5 komentarzy

W pierwszym kwartale 2014 r SSRyb naszego powiatu licząca 39 członków przeprowadziła 46 kontroli wędkarzy , w tym 9 kontroli nocnych. Powierzchnia wód na której działamy to 370 ha. Skontrolowano łącznie 749 osób. Do Sądu Koleżeńskiego skierowano 20 meldunków o wykroczeniu. Udzielono 27 pouczeń. Do PSR skierowano 24 zgłoszenia o popełnieniu wykroczenia. Zatrzymano za pokwitowaniem 19 wędek które zostały przekazane do PSR. Wynikiem tego było 15 mandatów karnych na sumę 2900 zł. W jednym przypadku była potrzebna interwencja Policji. Zakończyła się ona dla wędkarza mandatem karnym 300 zł. Jak z tego wynika był to kwartał dosyć pracowity. ....... Dziękujemy Naszym Strażnikom za poświęcenie wolnego czasu na ochronę naszych wód.

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

SSRyb. Powiatu Kaliskiego - I kwartał 2014 - opinie i komentarze

adleradler
+1
No tak. Jakby nie patrzeć to jak widzimy pracy nam nie będzie brakowało. Nadal wśród ludzi panuje przekonanie że wszystkie wody to państwowe, więc i moje. Trzepią bez opamiętania, a Ci co widzą te procedery i przyzwalają na to liczą że im kiedyś także się uda. Niestety są ludzie jednak (nie tylko SSR, PSR) którym zależy na naszym wspólnym majątku, dobrach, na naszej społecznej pracy. Ileż to razy przechodziliśmy obojętnie obok grupki rozbrykanych młodzików dewastujących np. kosze na śmieci nad akwenem. Krzychu, gratuluję Tobie i Twej drużynie za dobrą robotę, oraz za spokojne i ludzkie podejście do wędkarzy. Oby następny kwartał był spokojniejszy. Pozdrawiam. (2014-04-10 10:42)
adleradler
+1
No tak. Jakby nie patrzeć to jak widzimy pracy nam nie będzie brakowało. Nadal wśród ludzi panuje przekonanie że wszystkie wody to państwowe, więc i moje. Trzepią bez opamiętania, a Ci co widzą te procedery i przyzwalają na to liczą że im kiedyś także się uda. Niestety są ludzie jednak (nie tylko SSR, PSR) którym zależy na naszym wspólnym majątku, dobrach, na naszej społecznej pracy. Ileż to razy przechodziliśmy obojętnie obok grupki rozbrykanych młodzików dewastujących np. kosze na śmieci nad akwenem, a wystarczyłoby tylko upomnieć, zrobić kilka fotek, napewno podziała. Krzychu, gratuluję Tobie i Twej drużynie za dobrą robotę, oraz za spokojne i ludzkie podejście do wędkarzy. Oby następny kwartał był spokojniejszy. Pozdrawiam. (2014-04-10 10:44)
jogijogi
0
Mam nadzieję Krzysiu że tak będzie.Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy była pogoda. Przedwczesna wiosna i względne ciepełko wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem. Składki nie opłacone ale........może się uda. Jednak niektórym nie udało się i w sumie koszty wędkowania wzrosły o wysokość mandatu. Pozdrawiam Serdecznie. (2014-04-10 11:13)
karoljkarolj
+1
oby w kwartale drugim było więcej czasu na patrole, a tego typu ujawnień mniej. Mam nadzieję, że co niektórzy pójdą po rozum do głowy i zaczną przestrzegać norm prawnych UORŚ i aktów wykonawcznych wydanych na mocy tej ustawy a także będą przestrzegać RAPR a Nasze kontrole to będzie tylko czysta formalność :) (2014-04-12 22:10)
slawekkiel17slawekkiel17
+1
Tak trzymac, moze cos sie w mentalnosci "pseudo wedkarzy" zmieni. (2014-05-03 14:14)

skomentuj ten artykuł