Stary spinning

/ 1 komentarzy / 6 zdjęć


Jakiś czas temu pomyślałem o zaczęciu łowienia na spinning, no tak ale nie obyło się bez problemów, a mianowicie jeden najważniejszy, brak kijka. Chwilę po szperałem po szafkach i znalazłem stary spinning brata.
Spinning jest nie wiadomego mi pochodzenia. Na aluminiowym uchwycie kołowrotka jest napisane MAй lub MAи i data 1991r. więc wychodziło by że kijek jest 4 lata starszy ode mnie :)
Ma on 2m długości i wagę ok 320g więc dużo jak na te wymiary, jednak jest to spowodowane metalowymi przelotkami i metalowym, albo raczej mosiężnymi mocowaniami poszczególnych części. C.W nie jest mi znane, ale gumą 8g lub blachą 14g wykonuję się dalekie i celne rzuty. Kij dosyć sztywny.
Mniemam że wędka w jednym miejscu była złamana i naprawiona. Jest tam nałożony kawałek metalowej ciasnej rurki (wewnętrzna średnica bardzo zbliżona do średnicy kija) i zaciśnięty w czterech punktach.
Bardzo dobrze się nią rzuca jednak z powodu jej wagi nie za długo można się namachać.

 


5
Oceń
(4 głosów)

 

Stary spinning - opinie i komentarze

DelTor0DelTor0
0
Chyba mialem identyczny, wieki temu, ruski szklany spinn, 'targowy' sprzet ;) Dla mnie to on zbyt sztywny nie byl, no ale wachadlowki 30g potrafilem nim rzucac. (2013-06-11 11:49)

skomentuj ten artykuł