Zaloguj się do konta

Staw Mazura

Zbiornik:
Starorzecze to rynna ciągnąca się z północy na południe. Linia brzegowa od północy jest zarośnięta trzciną i krzakami. Trudny dostęp. Woda od północy płytka 0,5 - 1m głębokości, lustro porośnięte moczarką. Strona południowa wygląda nieco lepiej. Jest dojście do wody, znacznie mniej trzciny i moczarki, głębokość podobna 0,5 - 1,5 m. Od strony wschodniej mamy bardzo ostry spadek (skarpa porośnięta drzewami i krzakami) oraz kilka drzew leżących w wodzie, małe kępy trzciny. Strona zachodnia wygląda dużo lepiej. Fajne zejścia do wody, trochę trzciny, kilka drzew w wodzie. Głębokość na środku do 3 m. Dużo moczarki.

Rybki:
Dość duża populacja sumika. Nie brakuje leszcza, płoci, uklei, krasnopióry. Znacznie mniej karpia oraz lina. Można wyciągnąć szczupaka oraz liczne okonie. Od wschodniej strony pod zwalonymi drzewami można spotkać suma.

Dojazd:
Do zbiornika dojedziemy najlepiej zjeżdżając z drogi nr 46 na Malerzowice Wielkie i dalej w kierunku wioski Bielice. W Bielicach pierwsza droga w prawo i cały czas prosto trzymając się prawej strony. Zbiornik będziemy mieli po prawej stronie.

Woda ta nie należy do PZW. Okoliczni wędkarze starają się zarybiać to miejsce. Niestety okoliczni tubylcy biorą wszystko jak leci.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej

Jezioro Dźwierzno

Kolejne w jezior położone w kilku kilometrowej odległości od Chełmży,…

Jezioro Głuchowo

Jezioro położone w odległości około 5 km od Chełmży. Powierzchnia 26…

Staw Cieplewo

Staw o powierzchni ok. 2.3 ha znajdujący się w miejscowości Cieplewo ko…