Strzelamy przynętami z procy zanętowych

/ 3 komentarzy

Przynęty swobodnie opadające na dno łowiska wabią ryby i pobudzają je do żerowania.Strzelanie przynętami można potraktować jako podstawowe nęcenie,ale przeważnie uzupełnia się nim nęcenie zanętą spożywczą.Strzelanie niesklejonymi przynętami sprawdza się tylko na wodach stojących.Smakowite dla ryb kąski powoli opadają na dno i nęcą tym samym ryby przebywające na różnych głębokościach.

CZYM STRZELAMY???

Do nęcenia można użyć wszystkich przynęt.Najczęściej strzela się z przynęt pochodzenia zwierzęcego pinkami i białymi robakami.Z przynęt roślinnych wybieramy gotowane konopie,kukurydze konserwową i pellet.Oczywiście rodzaj przynęty zależy od gatunku ryb,na które polujemy,np. na karpia strzelamy białymi robakami,pelletem i kukurydzą konserwową; na płoć pinkami,białymi robakami i konopiami; leszcza zanęcimy w ten sposób białymi robakami,pinkami oraz kukurydzą konserwową.Czasami warto wymieszać białe robaki z pinkami i strzelać obydwoma rodzajami robaków.

DOBÓR PROCY.

Podstawą takiego nęcenia jest celność.Nie każda proca się do tego nadaje.Podstawowym elementem w procy jest guma i wybierając procę na nią zwracamy szczególną uwagę.Nie może być ona: zbyt gruba i twarda,a jej najodpowiedniejsza średnica powinna wynosić od 1,8 do 3 mm.Drugim ważnym elementem konstrukcyjnym procy jest mieszek- najlepiej aby był dość sztywny i w kształcie stożka.

CZĘŚCIEJ A MNIEJ.

Jeżeli strzelanie niesklejonymi przynętami dobrze wabi ryby w łowisko i odpowiada im,to w ten sposób możemy utrzymać przez dość długi czas ryby w nęconym miejscu.Trzeba jednak strzelać regularnie,np. co minutę podajemy niewielką porcję przynęty.Dzięki temu w łowisku ciągle będzie się coś działo.Poza tym strzelając przynętami nie wywołujemy takiego hałasu jak nęcąc kulkami lepionymi z zanęty spożywczej,więc jest to również sposób zwabienia i utrzymania w łowisku nawet bardzo płochliwych ryb.

 


3.7
Oceń
(33 głosów)

 

Strzelamy przynętami z procy zanętowych - opinie i komentarze

janunio1janunio1
0
Brawo, strzelanie z procy ziarnami jest b.skuteczne,sam to stosuję,pozdr (2009-05-27 19:20)
cinek543cinek543
0
TWÓJ SPOSÓB JEST DOBRY ALE OSOBIŚCIE WOLE WOLE ŻUCAC RENCZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2009-06-02 16:46)
użytkownik7005użytkownik7005
0
Ja osobiście wolę bić ziarnami z procy ale jeśli chodzi o jakąś większą zanętę to wole kleić duże kule i rzucać ręcznie. POZDRAWIAM (2009-06-21 18:38)

skomentuj ten artykuł