Sukces w pozyskaniu środków unijnych

/ 2 komentarzy

W ramach współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia Andrzejem Grzmielewiczem, sporządzono projekt w ramach programów współpracy przygranicznej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt pod nazwa robocza 'Wędkarze w Trójstyku' zakładał organizację warsztatów ekologiczno-wędkarskich przy współpracy z Cesky Rybarsky Svaz (Czeski Związek Wędkarski) oraz młodzieżowych Szkółek Wędkarskich Czech i Polski.

W warsztatach zaprojektowano: 6 spotkań integracyjnych w formie eliminacji młodzieży, spotkania teoretyczno praktyczne, oraz 12 dniowe zgrupowanie szkoleniowe: 'Międzynarodowe Warsztaty Ekologiczno Wędkarskie Złoty Sen': Podczas warsztatów zakłada się szkolenie młodzieży w kierunku sportu kwalifikowanego oraz zapoznanie z zasadami przygotowań do startów w imprezach rangi okręgowej i krajowej. Podczas zgrupowania przeprowadzone zostaną zajęcia o charakterze ekologiczno-wędkarskim obejmujące takie dziedziny jak: Ochrona Wód, ochrona środowiska naturalnego, przepisy regulujące amatorski połów ryb i sport wędkarski .

Głównym celem realizacji całego zadania jest integracja społeczeństw wędkarskich obszaru Trójstyku, oraz integracja młodzieży szkółek wędkarskich i Klubów 'Kormoran' oraz 'Ledniaczek' . Pragniemy złożyć podziękowania za włozony wkład pracy i doprowadzenie do realizacji wniosku, Koordynatorowi z ramienia Euroregionu 'Nysa' p. Andrzejowi Piętce, Pani Naczelnik Wydziału Współpracy Regionalnej i Transgranicznej Iwonie Czajkowskiej, pracownikom Wydziału Wspołpracy Regionalnej i Transgranicznej: Katarzynie Pęcherzewskiej oraz Irenie Jarockiej.
Na całość realizacji projektu zabezpieczono środki w kwocie 50.000 tyś zł, które w całości przeznaczone będą na wykonanie zadania , 85% środków pochodzić będzie z Unii Europejskiej natomiast 15% ze środków Skarbu Państwa i Budżetu Miasta i Gminy Bogatynia.

 


4.9
Oceń
(22 głosów)

 

Sukces w pozyskaniu środków unijnych - opinie i komentarze

zegarzegar
0
No proszę , jak się chce to się potrafi. Mówią że pieniążki leżą na ulicy. Myślę że teraz będziecie mogli zacieśnić współpracę z kolegami z Czech. Życzę Wam wielu udanych przedsięwzięć - gratuluję i pozdrawiam...
(2010-03-27 12:52)
slawomir66slawomir66
0
Serdeczne gratulacje dla kolegów wędkarzy jak również dla samorządu. Jest wiele możliwości pozyskiwania funduszy przy współpracy z samorządami. Akurat pieniądze przedstawione w artykule są z UE ale w gminach czy miastach my wędkarze również możemy pozyskać sprzymierzeńców. Tak się składa, że drugą kadencję jestem radnym w swojej gminie i jak na razie współpraca z Urzędem Gminy układa się wspaniale. Od kilku lat organizujemy pod patronatem wójta gminy zawody wędkarskie, gdzie nagrody i puchary fundowane są przez Urząd Gminy. Od kilku lat weszliśmy w porozumienie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której również otrzymujemy wsparcie finansowe na imprezy dla dzieci. Komisja ta ma fundusze na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Wspólnie przygotowujemy plan imprezy np. przeciwdziałaniu narkomani czy palenia papierosów pt. " Wędkarstwo alternatywną formą spędzania wolnego czasu", czy "Używka to fałszywka".
Do wszystkich chcących coś robić idźcie do swoich Urzędów Miast czy Urzędów Gmin. Te instytucje mają pieniądze na takie przedsięwzięcia i na pewno wesprą wasze działania.
Powodzenia.

(2010-03-27 17:53)

skomentuj ten artykuł