Sukcesy w walce z kłusolami

/ 15 komentarzy  • konto usunięte
Z niekłamana radością spieszę donieść o kolejnych małych zwycięstwach w walce z kłusownictwem na wodach Wielkopolski odniesionym przez Policję i Funkcjonariuszy PSR.
W nocy 03/04.05.2011 r na terenie gminy Ślesin konińscy policjanci zatrzymali 4 kłusowników. Mężczyźni przewozili w samochodzie 15 kg ryb i wontony.
Około północy w Wygodzie na terenie gm. Ślesin policjanci z Komisariatu Policji w Ślesinie zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którym jechało 4 mężczyzn. W czasie sprawdzania pojazdu policjanci w bagażniku znaleźli sieci, a w nich 15 kg ryb różnego gatunku. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni ci chwilę wcześniej łowili ryby na Jeziorze Licheńskim. Policjanci zabezpieczyli 7sztuk wontonów, a 15 kg złowionych ryb przekazali do gospodarstwa rybackiego. Mieszkańcy gminy Ślesin, Konina i województwa kujawsko-pomorskiego w wieku od 26 do 48 lat, którzy jechali oplem, zostali zatrzymali do wyjaśnienia i dalszych czynności procesowych.
To już kolejne osoby zatrzymane za kłusownictwo w ostatnich dniach. W miniony weekend konińscy policjanci wspólnie z pracownikami ochrony zakładu przy ul. Kazimierskiej w Koninie, zatrzymali dwóch kłusowników, którzy na J. Gosławickim przy pomocy sieci, łowili ryby. Sprawcy, gdy zorientowali się, że nie są sami, próbowali uciekać, zostali jednak szybko ujęci. Dwaj koninianie w wieku 39 i 36 lat mieli przy sobie dwa wontony i worek z 40 sztukami wyłowionych leszczy. Zabezpieczone wontony i 27 kg złowionych ryb policjanci przekazali gospodarzom akwenu, a sprawców przewieźli do izby wytrzeźwień-mieli oni w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymani odpowiedzą za kłusownictwo, co zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.Pozostaje mieć nadzieje że Sąd nie potraktuje ich ulgowo.

Kolejną informacja jaka chciał bym się podzielić z Wami drodzy przyjaciele po kiju jest informacja na temat szkolenia jakie w miesiącu kwietniu przeszło pięciu Strażników z Państwowej Straży Rybackiej z Posterunków w Kaliszu i Zaniemyślu.Szkolenie miało na celu zdobycie uprawnień na posiadanie i posługiwanie sie bronią palną w którą to strażnicy zostali wyposażeni.Szkolenie obejmowało zarówno teorię jak i praktykę tj znajomość podstaw prawnych użycia broni palnej,praktycznego treningu na strzelnicy oraz zagadnienia związane z pierwszą pomocą przedmedyczną.Szkolenie zakończyło się egzaminem który cała piątka zaliczyła.Szkolenie przeprowadzone zostało przez Instruktorów Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Wielkopolskim Komendantem Plicji w Poznaniu a Komendantem PSR w Poznaniu.Cieszy taka współpraca i oby nie było to ostatnie takie szkolenie.Strażnikom pozostaje życzyć aby zdobytej wiedzy i umiejętności nie musieli używać w codziennej służbie

 


4.5
Oceń
(23 głosów)

 

Sukcesy w walce z kłusolami - opinie i komentarze

witiakwicol1witiakwicol1
0
Czasem przypadek sprawi że kłusole wpadną we właściwe ręce więc i to cieszy że znowu kilku mniej.Pozdrawiam.+++++
(2011-05-06 11:33)
blutublutu
0
Cieszy mnie ,że jest miej kilku kłusoli. Moim zdaniem mało o nich się pisze,dlatego się nie boją i robią to co robią . Kary też muszą  być większe, żeby odstraszyć.
(2011-05-06 12:21)
ProfesorProfesor
0
Gratuluję dobrego "nosa" tak trzymać !!! Mam nadzieję że potraktowano ich jak złodzieja i odczują to porządnie !!!
(2011-05-06 16:49)
SlyderSlyder
0
I bardzo dobrze Panowie. Trzeba tepić to plugawstwo do szpiku kości. Lapać, karać, nie wyróżniać, no chyba, że mandatem 500zł albo lepszym. (2011-05-06 21:45)
kostekmarkostekmar
0
Tak jak koledzy powyżej, raduje się moje wędkarskie serce, że kilku kłusoli wpadło w sidła. Takie wieści cieszą mnie niezmiernie. Pozdrawiam. (2011-05-06 22:40)
Zbig28Zbig28
0
Kilku mniej. Mam nadzieję, że wysokie wyroki i przepadek mienia służącego i pomocnego w popełnieniu przestępstwa, w tym samochód,  będą skutecznie odstraszać potencjalnych naśladowców tego niecnego procederu.
Jednak kontroli i skutecznego chronienia naszych wód nadal jest stanowczo za mało. Wędkarze często zgłaszają odpowiednim służbom  przypadki łamania prawa nad wodą, jednak ich reakcja jest zbyt opieszała lub jest jej brak. Może nareszcie się to zmieni ?????
(2011-05-07 10:51)
krzys0783krzys0783
0

Gratuluje udanej akcji :))

(2011-05-07 11:27)
wally21wally21
0
Niewiem czy sie smiac czy plakac? moze to i sukces?? A co powiecie jak dzierzawcy na oczach straznikow odławiaja sieciami ryby niewymiarowe   a drobnice przerabiaja na maczke  i z jeziora ktore bylo najbardziej zarybine w okregu jezioer Rajgrodzkich  zostalo tylko wspomnienie  ... mozna napisac brawo legalni  Kłusole !!!!!!!!!!,,, Mozecie nam nadmuchac a co sie zabierze klusownikom to samy wieczorem  przy odgnisku  skonsumujemy hihihi ..To nie znaczy ze popieram  ale  dzielic to rowno  nalezalo by sie (2011-05-08 16:26)
comarcincomarcin
0
kara śmierci za kłusownictwo i od razu sie polepszy w naszych wodach :D (2011-05-10 23:01)
Lipan1Lipan1
0
Kolego to nie małe zwycięstwa tylko wygrana bitwa w wojnie z kłusolami,szczerze gratuluję i pozdrawiam wszystkich,którzy chronią nasze wody.
(2011-05-12 18:00)
Olek 86Olek 86
0
Najbardziej cieszy zakup nowej broni, pozostaje tylko nadzieja, że będzie jak najczęściej używana wobec kłusowników, a kule nigdy nie chybią celu i nie trafią osób postronnych. Pozostaje tylko życzyć celnego oka i wspaniałych "hedszotów" ;)
(2011-05-12 23:03)
kwasikkwasik
0

Nie jestem przeciwny walce z kłusownikami.

Ale jak czytam takie idiotyzmy jak powyższy "artykuł" i komentarze, to rozumiem dlaczego nie ma i nie będzie postępu w tej walce. Ani jednego zdania skleconego poprawnie po polsku!

Nikt poza wędkarzami nie jest w stanie zrozumieć tych tekstów i pojąć tych bredni. Słowo kłusownik niesie wystarczająco negatywne znaczenie. Słowa kłusownik większość ludzi w Polsce nie rozumie, a słowo kłusol rozumieją nieliczni.

Karanie śmiercią za kłusownictwo, czyli zabijanie ryb?

A co się powinno robić kierowcom, którzy przekraczają przepisy niosąc zagrożenie zdrowia i życia dla ludzi? Wbijać na pal przy drodze?

Zdrowy rozsądek, umiar i proporcje...

(2011-05-19 15:14)
robakkk1989robakkk1989
0
tak to niech straznicy zdejma sieci na jeziorze ułówki obok starych juch w  wiosce gorlooo stoi tam ich w kupie z 15 sztuk i wokol ich pelno martwych ryb .POzdrawiam kolo lowieckie PZw jeziora ułówki (2011-06-07 16:01)
jurekjurek
0
Wielkie gratki Mikołaju za dobre dla Nas wiadomości , życzyłbym sobie i innym , by zaostrzono przepisy do ukarania złodziei nieswoich ryb , oni okradają nie tylko Nas , ale i Państwo Polskie .

Zgadzam się z kolegą  ..... kwasik .... ci złodzieje powinni zostać potraktowani adekwatnie do swych niecnych uczynków , ale nie żądajmy zaraz szubienicy , przecież nasze komentarze czytane są nie tylko przez wędkarzy w wielu krajach ---------- myślę , że większość mnie rozumnie . Pozdrawiam Cię Mikołaju , Ty na pewno mnie rozumiesz .
(2011-06-11 13:00)
comarcincomarcin
0
Kolego kwasik...wszystko odbierasz na poważnie? A jeśli tak to jednak kierowcy częściej są kontrolowani jak kłusownicy. Odkąd żyje nie wiem nawet jak funkcjonuje taka straż bo nigdy nie byłem choćby świadkiem jakiejkowkieł kontroli. Więc czego taki kłusownik ma sie bać? Mała szansa że zostanie złapany a bardzo duża że nawet jeśli to więcej będzie zysków niż strat. Kara śmierci to ironia. To jest walka z wiatrakami. (2012-03-13 22:01)

skomentuj ten artykuł