Sulęcin miastem mistrzów wędkarstwa

/ 3 zdjęć


Sulęcin staje się powoli mekką regionalnego wędkarstwa. Nasi zawodnicy deklasują konkurentów z terenu całego województwa. Spławikowym mistrzem okręgu w kategorii seniorów został Sławomir Matelski. Najlepszy w kategorii kadetów do lat 14 w okręgu okazał się Maksymilian Sobczak. Drugie miejsca zajęli Szymon Matelski i Grzegorz Kabała, odpowiednio w kategoriach kadetów do lat 18 i do lat 23. Wszyscy zawodnicy są wędkarzami koła PZW nr 1 w Sulęcinie.
Ostatnie zawody seniorów o Mistrzostwo Okręgu odbyły się 2 czerwca nad Kanałem Ulgi pod Gorzowem Wlkp. Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Rano nad Gorzowem przetoczyła się gwałtowna burza. Na szczęście udało się rozegrać zawody, których organizacją zajął się klub „Dorado Gorzów”. Sędziom głównym imprezy był Wiesław Hajduk.
Przepisem na sukces okazało się wędkowanie jak najdalej od stanowiska. Bardzo płochliwe leszcze nie chciały brać na bliskich odległościach, natomiast ukleje i płocie brały bardzo sporadycznie.
Wyniki sektorowe wyglądały następująco:
A: Jarosław Duniecki – 3 354 pkt
B: Kacper Ziółkowski – 7 485 pkt.
C: Damian Jackowski – 5 908 pkt.
Sławek Matelski osiągnął wynik 2478 pkt., co dzięki przewadze wypracowanej ciężko w poprzednich turach mistrzostw wystarczyło, by zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Tradycyjnie po ceremonii nagradzania zwycięzców nowy Mistrz Okręgu wylądował w Kanale Ulgi.
Zarząd i wędkarze z Koła nr 1 PZW w Sulęcinie serdecznie gratulują kolegom biorącym udział w rywalizacji na poziomie okręgu tak znakomitych wyników.

Adam Piotrowski

 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Sulęcin miastem mistrzów wędkarstwa - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł