SUM - ikom nad wodą coraz lepiej.

/ 2 komentarzy / 31 zdjęć


font-family:" tahoma","sans-serif";mso-fareast-font-family:"times="" new="" roman";Kolejna środa (22.06.2016) zajęć szkółki„SUM”.

font-family:" tahoma","sans-serif";mso-fareast-font-family:"times="" new="" roman";Na dzisiejsze spotkanie przyszło 12 – stu uczestników. Pogoda super, nie ma deszczu, jest słoneczko no i pomimo późnej popołudniowej godziny jest gorąco. Zgodnie z zapowiedzią na ostatnim spotkaniu każdy, no prawie każdy przyniósł ze sobą krzesełko wędkarskie, jakie kto miał. Umiemy wiązać haczyki, robić węzły, przygotowywać zestawy, przygotować zanętę, a jakże potrafimy. Piotr Ożarowski i Krzysztof Orłowski gorąco powitali
naszych małych wędkarzy i przedstawili plan dzisiejszych zajęć, wspólnie
przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą i co nieco z poprzednich zajęć. Więc kochani idziemy nad wodę, skoro zestawy przygotowaliśmy sami. Dziś na zajęcia zawitał gościnnie do nas nestor naszego koła kol. Józef Izydorczyk, znany w środowisku wędkarskim jako „Dziadek”. Dziadek Józek pomagał także naszym małym wędkarzom w ich „wielkich” wędkarskich kłopotach i awariach.
Dzieciaki przygotowały zanętę oraz przy naszej pomocy gruntowali zestawy i
każdy zanęcił swoje stanowisko. Gotowe, teraz przynęta na haczyk, łoł widzę że nawet dziewczyny się nie „brzydzą”, nie boją robaczka. Super! Więc zaczynamy wędkowanie. Na pierwsze rybki nie trzeba było długo czekać. Skusiły się, mamy  ładne wzdręgi, płoteczk, leszcze i leszczyki.
Coś pięknego powiem wam, nikt z nich nie miał problemu z rozpoznanie swojej rybki, bez problemu rozróżniali wzdręgę od płotki, a z tym ma problem niejeden „rasowy” wędkarz. Młodzi adepci wędkarstwa nieźle sobie radzili z wyhaczaniem wypychaczem haczyków. Trzeba tutaj nadmienić że wspaniale i fachowo obchodzili
się z złowionymi rybkami. Bez podpowiedzi KAŻDY przed podebraniem rybki zmoczył rękę, och muszę wspomnieć o najważniejszym, otóż po szybkiej fotce delikatnie rybkę kładli do wody i niejeden mówił. Ba niejeden dorosły weteran wędkarstwa mógłby z nich brać przykład. Były także małe awarie, jak u w normalnym wędkarstwie, po prostu co niektórym zaplątały się zestawy. Tak, niekiedy nie dało się takiego supła rozplątać, tak było „fachowo” zamotane że musiał niejeden robić zestaw od nowa. Dwie godziny zleciały niczym błyskawica ciężko im było się z nami żegnać. Kochani, było wspaniale, cudownie. Tyle radości na ich twarzach, tyle opowiadań o swojej rybce. Te ich uśmiechy, zadowolone twarze to dla nas najlepsze, największe podziękowanie. Tak to dodaje mocy. Więc ZAPRASZAM WSZYSTKICH chętnych i niezdecydowanych na nasze następne zajęcia szkółki „SUM”, czyli kolejna, następna  środa 30.06.2016 godz. 18/00 na naszej pięknej „Rybaczówce”.  

font-family:" tahoma","sans-serif";mso-fareast-font-family:"times="" new="" roman";Do zobaczenia .

" tahoma","sans-serif""=""> 

 


4.8
Oceń
(9 głosów)

 

SUM - ikom nad wodą coraz lepiej. - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
+1
Gratuluję udanej imprezy.Słowa uznania dla organizatorów.Warto organizować cyklicznie takie imprezy.One są naprawdę edukacyjne.Życzę powodzenia.Pozdrawiam. (2016-07-02 16:51)
fisch 73fisch 73
0
Też kiedyś należałam do wędkarskiej sekcji młodzieżowej.Było fajnie.Kiedyś się jednak wyrasta.Wędkuję nadal wraz z moimi dziećmi.Pewnie bakcyl pozostanie w nas.Dla organizatorów.*****. (2016-07-05 15:59)

skomentuj ten artykuł