Sum - poszukiwany!

/ 5 komentarzy  • konto usunięte
Ten niewielki sumik powinien mieć w tym roku około 4-5 lat. Został złowiony i wypuszczony na rzece Warta, w okolicach pomiędzy Sławskiem, a Pyzdrami. Jeżeli ktoś już kiedyś go schwycił lub kiedyś go upoluje bardzo proszę o kontakt lub wiadomość. Sum jest bardzo charakterystyczny, jego płetwa ogonowa jest zakrzywiona. Pewnie po dawnych perypetiach życiowych.

Dlaczego piszę o nim, bo tylko tego można rozpoznać bez zbędnych szczegółowych opisów, pozostałe wypuszczone niczym prawie sie nie różnią od siebie, więc nie byłoby to racze ,możliwe je rozpoznać.

Gdyby tak była możliwość kolczykowania wypuszczonych powrotnie, celem jakby powiedzenia to ja byłem pierwszy czy coś w tym rodzaju mogłaby być to fajna sprawa, jednakże proszę ewentualnych kolegów, którzy mieli z tym akurat okazem kontakt o jakąś informację czy padł czy dalej pływa.nNie mam żalu jeżeli ktoś go zabrał, ale chciałbym wiedzieć.
Pozdrawiam

 


4.4
Oceń
(15 głosów)

 

Sum - poszukiwany! - opinie i komentarze

rysiek38rysiek38
0
witam fajne to i ciekawe -kiedys 3 razy zlowilem tego samego szczupaka w tym samym miejscu-byl bez oka a na blogu mam fotke pstaga-z obcieta czescia ogona-ten niestety skonczyl na patelni (2009-01-12 11:42)
robson1robson1
0
Witam.
Fajny artykuł.Jeszcze na to nie wpadłem żeby poszukiwac wypuszczonej przez siebie ryby......ha ha...A co do twojego suma,to jesli dopłynął on Wartą do okolic Chociczy ( miedzy Nowym Miastem,a Książem Wlkp.),to pogadam z kumplem,który w tym rejonie poluje na sumy,może on go widział kto wie.
Pozdrawiam (2009-01-12 16:24)
u?ytkownik5460u?ytkownik5460
0
dzięki ,ale jeżeli ktoś faktycznie go trafi-ł to proszę o kontakt ,zachęcam wszystkich do tego typu zabawy(może związek pomyśli o obrączkach podobnych jak w irlandi-tyle że tam obrączkują zabierane ryby) (2009-01-12 21:19)
SzalonaSzalona
0
Ryśku, może dlatego szczupak ten dał się 3 razy przechytrzyć,bo miał ograniczone pole widzenia:) Jakoś mi się go szkoda zrobiło... Osobiście nie złowiłam aż tak charakterystycznej ryby jak wyżej opisany sumek.Kilka razy zdarzyło mi się wyjąć z wody tego samego okonia,czy szczupaka. Co jest ciekawe - pasiaki mogą być identyczne,natomiast czytałam gdzieś,że nie ma 2óch tak samo ubarwionych zębatych... Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu wąsatego. (2009-01-14 09:31)
u?ytkownik9239u?ytkownik9239
0
Miejmy nadzieje że sumek żyje i czuje się dobrze. Sam fakt że się wyróżnia spowoduje że kiedyś się spotkacie.Bo liczę że miał do tej pory farta Fajnie by było gdybyś się z nim jeszcze spotkał.Przecież dałeś mu drugie życie. To jak spotkanie z dobrym kolesiem po latach.Życzę owocnych poszukiwań POZDRAWIAM (2009-03-12 16:35)

skomentuj ten artykuł