Sumikowa środa.

/ 1 komentarzy / 34 zdjęć


Sumiki jak to szybko mija czas, kolejna środa (20.07.2017) zajęć szkółki „SUM”.
Na dzisiejsze spotkanie przyszło 24 uczestników. Pogoda super, nie ma deszczu, jest słoneczko no i pomimo późnej popołudniowej godziny jest gorąco, ufff bardzo gorąco. Zgodnie z zapowiedzią na ostatnim spotkaniu każdy, no prawie każdy przyniósł ze sobą swe wędkarskie zadanie domowe, a było narysować „Moje wakacje z wędką”. Ocenimy prace pod koniec zajęć. Umiemy wiązać haczyki, robić węzły, przygo towywać zestawy, przygotować zanętę, a jakże potrafimy. Piotr Ożarowski, Krzysztof Orłowski i oraz nasz kolega dzielący się z Wami wiedzą i doświadczeniem wędkarskim Darek Kakoszka gorąco powitali naszych małych wędkarzy i przedstawili plan dzisiejszych zajęć, wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą i co nieco z poprzednich zajęć, także z powodu „odrobionego zadania domowego” zawitali na nasze zajęcia SYMPATYCY naszej Szkółki Młodego Wędkarza „SUM” kol. Paweł Joszko oraz kol. Szymon Bednarz. Przed nimi niełatwe zadanie, ocena Waszych prac. Więc kochani idziemy nad wodę, skoro zestawy przygotowaliśmy sami. Dzieciaki przygotowały zanętę oraz przy naszej pomocy gruntowali zestawy i każdy zanęcił swoje stanowisko. Gotowe, teraz przynęta na haczyk. Super! Więc zaczynamy wędkowanie. Na pierwsze rybki nie trzeba było długo czekać. Skusiły się, mamy ładne wzdręgi, płoteczki, leszcze i leszczyki. Coś pięknego powiem wam, nikt z nich nie miał problemu z rozpoznanie swojej rybki, bez problemu rozróżniali wzdręgę od płotki. Młodzi adepci wędkarstwa nieźle sobie radzili z wyhaczaniem wypychaczem haczyków. Trzeba tutaj nadmienić że wspaniale i fachowo obchodzili się z złowionymi rybkami. Były także małe awarie, jak u w normalnym wędkarstwie, po prostu co niektórym zaplątały się zestawy. Tak, niekiedy nie dało się takiego supła rozplątać, tak było „fachowo” zamotane że musiał niejeden robić zestaw od nowa. Teraz instruktor Krzysztof O. wzraz z naszymi gośćmi jurorami wybrali najlepsze prace. Tak więc kolejno: 
1. Basia Twórzewska – I miejsce.
2. Krzysztof Haider - II miejsce. 
3. Szymon Isański – III miejsce. 
4. Grzegorz Koniecko. 
5. Bartosz Koniecko . 
6. Jakub Olechno. 
Wszyscy którzy wykonali zadanie domowe otrzymali małe wędkarskie nagrody.  ;-) Natomiast z wasze prace będą na naszej wystawie na RYbaczówce. 
Dwie godziny zleciały niczym błyskawica ciężko im było się z nami żegnać. Kochani, było wspaniale, cudownie. Tyle radości na ich twarzach, tyle opowiadań o swojej rybce. Te ich uśmiechy, zadowolone twarze to dla nas najlepsze, największe podziękowanie. Tak to dodaje nam mocy. 
Niestety SUM- iki musimy zrobić tygodniową przerwę. Pozwólcie i nam skorzystać z wakacji. Więc ZAPRASZAM Was i niezdecydowanych waszych kolegów i koleżanki na nasze następne zajęcia szkółki „SUM”, czyli kolejna, następna środa 02.08.2017 godz. 18/00 na naszej pięknej „Rybaczówce”.

Krzysztof O.

 


4.8
Oceń
(10 głosów)

 

Sumikowa środa. - opinie i komentarze

erykomerykom
+1
Taka szkółka to dobra inicjatywa! Brawo!!!  (2017-07-20 22:26)

skomentuj ten artykuł