Świąteczne porządki nad stawem w Bolewicach

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


Z inicjatywy 5 wędkarzy z Koła z Bolewic doszło do spotkania nad stawem wiejskim w Bolewicach w dniu 17 kwietnia w celu sprzątnięcia brzegu stawu z pozostałości, które zostawili tam mieszkańcy odpoczywający nad jego brzegami. Niestety mimo zamontowania na brzegach kilku pojemników na śmieci wielu ludziom nadal nie chce się do nich podejść i wyrzucić śmieci -prościej jest je porzucić na brzegu lub co gorsze wrzucić do wody. Na tym małym stawku zebrane zostały 2 duże worki, na które składały się przeważnie puszki, szklane i plastikowe butelki, papier, folia, opakowania po przekąskach.

Wśród wędkarzy wywiązała się dyskusja na temat bardzo niskiego poziomu wody, która w najgłębszym miejscu sięgała zaledwie 80 cm. Niski stan wody martwi nas tym bardziej, że na tym stawie co roku odgrywane są zawody dla dzieci z okazji ich święta w czerwcu.

My wędkarze mamy nadzieję, że już nie będzie potrzeby zbierania śmieci znad brzegu stawu i każdy będzie dbał o to, by lądowały tam gdzie trzeba - a więc w koszach, bo wszyscy powinniśmy dbać o miejsce w którym odpoczywamy na co dzień.

 


5
Oceń
(12 głosów)

 

Świąteczne porządki nad stawem w Bolewicach - opinie i komentarze

dendrobenadendrobena
0
Jak to mówią nie ma bata. Dopóki nie zmieni się mentalność wśród wędkarzy i użytkowników wód tak będzie. Akcja godna pochwały .Pozdrawiam. (2014-04-19 17:54)

skomentuj ten artykuł