Świetne zawody podlodowe

/ 10 zdjęć


Wójt Gminy Strzelce zaprosił na organizowane drużynowe zawody podlodowe na zbiorniku w Zgórzu. Startowały drużyny 4 - osobowe, w tym reprezentujące aktyw naszego Koła. Sędzią głównym był Marek Grzybowski, a zawody rozegrano wg regulaminu zawodów Koła Nr 109 PZW "METALURG" Kutno. Łowiliśmy na zbiorniku pożwirowym o zróżnicowanych głębokościach. Łowiono głównie okonie, trafiały się płocie oraz jeden ładny karaś srebrzysty. Jest to łowisko znane z dorodnych szczupaków, więc nie jeden stracił przypon po ich obecności w łowisku wedkującego. Po porannej odprawie, przypomnieniu zasad bezpiecznego wędkowania rozpoczęły się łowy. Szału nie było, ale wielu kolegów złowiło całkiem fajne ryby. Niestety bardzo gościnni gospodarze byli niegościnni wedkarsko i zdecydowanie wygrali. Wyniki drużynowe :
1. "STRZELCANIE" Strzelce - 6 pkt.
2. "METALURG" Kutno - 12 pkt.
3. "SAMORZĄDOWCY" Kutno - 14 pkt.
4. "JAWIS" Zgórze - 16 pkt.
Gmina Strzelce ufundowała okazałe puchary oraz bardzo użyteczne nagrody, które wręczył Wójt Gminy Strzelce pan Tadeusz Kaczmarek.
Prezes Koła PZW "METALURG" ufundował puchar za największą rybę, który zdobył Kolega ze zwycięskiej drużuny łowiąc okonia o wadze 240 gram.
Po zawodach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na gorący posiłek. Tylko pozazdrościć świetnej organizacji takiego sportowego spotkania. Umówiliśmy się na dalszą współpracę w organizacji spotru wędkarskiego.
Dzieci i młodzież ze szkół będących w gestii Wójta Gminy Strzelce biorą udziału w konkursie plastycznym i literackim ogłoszonym przez nasze Koła z okazji "Dnia Wędkarza" pod hasłem "Wędką czystym wodom cześć".

 


0
Oceń
(0 głosów)

 

Świetne zawody podlodowe - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł