Swięto Niepodległości na sportowo w Kole PZW 109 Kutno

/ 14 zdjęć


29 osób, w tym 18 startujących wędkarzy. Udział zgłosiło 25 wędkarzy, ale kilku nie wystartowało ze względu na aktualny stan zdrowia i kiepskie samopoczucie. Późny wiek nie zawsze jest radosny i przebiega bez chwilowych dolegliwości.
Jak zwykle nasz patron św. Zenon zapewnił świetną pogodę na koleżeńskie spotkanie nad wodą. W poniedziałkowy poranek 11.11. br.. na łowisku „Glinice” w Koziej Górze grupa seniorów, pasjonatów wędkarstwa z kilku województw : mazowieckie, kujawsko – pomorskie, wielkopolskie i łódzkie. spotkała się aby rywalizować o puchar Prezydenta Miasta Kutno. Jest to wkład Koła i nowo powołanego Wędkarskiego Klubu Seniora wpisujący w miejskie obchody „Narodowego Święta Niepodległości”.
Odprawę otworzył i podziękował za wszelkie wsparcie dla tego zadania władzom miejskim i właścicielowi obiektu Prezes Koła Zbigniew Gralewski. Są to zawody tradycyjnie organizowane w Kole od wielu lat w różnej formule: mecze, zawody drużynowe, otwarte zawody wędkarskie itp. Pogoda świetna, bardzo ciepło, słabe podmuchy wiatru. Zarząd Koła przygotował zawody i wystrój. Nagrody, puchary i posiłek sfinansował Prezydent Miasta. Sędzia główny zawodów – sędzia klasy krajowej Bogdan Milewski i przewodniczący Wędkarskiego Klubu Seniora przedstawili regulamin zawodów oraz zwrócili szczególną uwagę na zachowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Zawody rozegrano w jednej turze 3 godz. . Formuła była następująca : łowimy na jedną wędkę spławikową lub gruntową. Ryby choć niewielkie brały dość intensywnie, atmosfera była super fajna. Wystrój wykonali koledzy wędkarze.
Puchary Prezydenta Miasta Kutno Zbigniewa Burzyńskiego zdobyli :
1.Kol. Stefan Nargiełło – Warszawa – 3.200 pkt.
2.Kol. Lesław Gołębieski – Koło – 1.590 pkt.
3.Kol. Zbigniew Gralewski – Kutno Koło 109 - 1.520 pkt.
dalsze miejsca zajęli :
4.Kol. Saczuk Stanisław – Kutno Koło 109 - 1.470 pkt.
5.Kol. Krzysztof Zdziarski – Ostrowy – 1.430 pkt.
6.Kol. Mirosław Piątek – Kutno Koło 109 – 1.240 pkt.
7.Kol. Grzelak Waldemar – Warszawa – 1.160 pkt.
8.Kol. Wojciech Janczak – Kutno Koło 110 – 1.030 pkt.
8.Kol. Jarosław Koliński - Ostrowy – 1.030 pkt.
Trofea wręczył pan Paweł Szczepanik Kierownik Biura Sportu i Turystyki UM Kutno w imieniu Pana Prezydenta, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni formy.
Ogółem złowiono 17,84 kg ryb. Największa ryba - szczupak 1,45 kg.
Kol. Bogdan Milewski przewodniczący Klubu Seniora OM PZW wręczył legitymacje i odznaki dla nowo przyjętych Kolegów w poczet Klubu Seniora przy OM PZW
Złowione ryby w stanie dobrym wróciły do wody. Dla wszystkich były cenne wędkarskie nagrody. Dziś serwowano : flaki, kiełbaski , ciasto drożdżowe, ciastka oraz gorące napoje. Posiłek przygotowali : Jan Błaszczyk i Grzegorz Mikołajczyk. Jest też czas na żarty, anegdoty wędkarskie oraz na chwile relaksu i wymianę zdobytych dziś doświadczeń. Umówiliśmy się na rewanż za rok.
Po południu delegacja Koła złożyła w imieniu Braci Wędkarskiej z naszego Koła wiązankę pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Byliśmy częścią uczestników miejskich uroczystości Narodowego Święta Niepodległości.

 


4.1
Oceń
(8 głosów)

 

Swięto Niepodległości na sportowo w Kole PZW 109 Kutno - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł