Szałe po zarybieniu

/ 19 komentarzy

Z przykrością stwierdzamy że zachłanność ludzka nie ma granic. Nie dotyczy to oczywiście wędkarzy którzy wędkują zgodnie z Regulaminem PZW oraz Ustawą o Rybactwie Śródlądowym. Jednak trafiają się osoby których widocznie to nie dotyczy. Po zarybieniu zbiornika wkroczyli do "akcji " pseudo wędkarze . Chcąc osiągnąć lepsze efekty zarzucają po 3-wędki. Są również osoby które nie posiadają żadnych uprawnień do wędkowania. Jak mówi przysłowie " okazja czyni złodzieja ". Inaczej nie można nazwać ludzi którzy nie mając stosownych uprawnień " kradną " wspólne dobro. Niestety dla niektórych kończy się to większymi kosztami niż jest wartość złowionej ryby. Podczas kontroli wędkarzy osobom wędkującym bez uprawnień lub wędkującym na więcej niż 2-wędki sprzęt zostaje zarekwirowany (za pokwitowaniem) jako dowód w sprawie i przekazany do PSRyb. Dalsze postępowanie może zakończyć się mandatem karnym lub skierowaniem sprawy do Sądu Grodzkiego. Zwracamy się więc z prośbą o przestrzeganie przepisów i regulaminów. Niech wędkowanie będzie relaksem a nie stresem i oglądaniem się za siebie. Z Wędkarskim Pozdrowieniem - Społeczna Straż Rybacka.

 


4.9
Oceń
(20 głosów)

 

Szałe po zarybieniu - opinie i komentarze

withanight88withanight88
+2
Wszystkie wielkopolskie zbiorniki po zarybieniach stają się basenami hodowlanymi dla rządnych mięsa pseudo karpiarzy. Ni to zdrowe, ni etyczne ale na pewno bardzo żałosne. (2013-10-21 19:36)
MadmaxM4MadmaxM4
+1
to akurat nie tylko problem wielkoposlki... cóż życie... (2013-10-21 20:20)
piotreekpiotreek
+1
Około dwóch tygodni temu podobną sytuację zastaliśmy na Murowańcu,gdzie w ciągu dwóch godzin cały brzeg zapełnił się głównie miejscowymi "wędkarzami" (patrząc po tablicach) i rozpoczęło się wyławianie niewymiarowych lub ledwo wymiarowych karpików.Serce boli jak się na to wszystko patrzy! (2013-10-21 20:23)
użytkownik141921użytkownik141921
+1
ciągowice okręg katowice mały zbiornik raczej duża kałuża ale jak wpuścili troszkę karpika to co nie kturzy za przeproszeniem zesrać się chcieli tak im się ręce trzęsły do tych karpików (2013-10-21 22:59)
krystian252krystian252
+1
heh w zeszłym roku miałem pozwolenie Kaliskie i taki traf że ani razu nie wędkowałem na tych wodach ale porozumienia mieli dobre :) (2013-10-22 00:16)
danielkasdanielkas
+1
Prawdopodobnie na większości wód jest podobnie. Praktycznie co wiosnę do Wisły wpuszczane są na naszym odcinku trocie - i od razu jest wysyp "wędkarzy", którzy łowią je na robaki i chowają w "gumowce" (dosłownie). Debilizm i dziadostwo, że szkoda słów. Ciekawe, czy amatorzy tych ryb zdają sobie sprawę, że aby taka ryba przeżyła jest przed wpuszczeniem "faszerowana" ogromnymi dawkami wszelakich leków. Smacznego... (2013-10-22 08:51)
lukaszszwagierlukaszszwagier
+1
Trzeba było zobaczyć w miniony weekend Roszków i inne okoliczne glinianki :) jak trzeba był zachłannym żeby czatować nad wodą od północy?! do rana komplet, przed obiadem komplet , po obiedzie to samo...miejscówy pozajmowane, tylko się "koledzy wędkarze" zamieniali... (2013-10-22 11:15)
jedrzej-piotrowjedrzej-piotrow
+1
To co się dzieje w tej chwili na Szałe to jakaś masakra... Główny temat "wędkarzy" to czy biorą karpie i ile sztuk już wyłowiłeś. Miejsca są oblegane przez spragnionych "karpiarzy". Mało tego: siedziałem od 6 rano nad wodą ze znajomymi, około 13-ej (kiedy zostałem sam) zjechali się amatorzy karpi - prawdziwy myśliwi. To czy ktoś pije wódkę czy sok to nie moja sprawa ale siadanie bez pozwolenia 5 metrów od innego wędkarza to już bardzo niesmaczne a kopanie wyłowionych ryb na brzegu to już ku....stwo. Panowie rozumiem, że nie każdy wyznaje, jak ja, zasadę C&R ale to co widziałem nie spełniało żadnych norm a na pewno nie ludzkich zachowań. Ryby są chowane po wyłowieniu, nikt nie sprawdza wymiaru. Przykro było na to patrzeć... Póki co wrócę do rzecznego feedera, tam przynajmniej nie będę zmuszony oglądać gęb, które przyprawiają o wymioty. Domyślam się, że ten wpis nie zmieni tego stanu ale ja widziałem taki obraz po zarybieniu Szałego. Przykre ale prawdziwe. Połamania! (2013-10-22 13:03)
withanight88withanight88
0
Ale Wszyscy o tym kur.....a wiedzą, SSR, PSR , Policjanty, same prezesiki kół i dlaczego nikt z tym nic nie robi ? dlaczego jest takie bezprawie? jaki jest w ogóle sens takich zarybień Nie zarybiać , nie pilnować i spokój , albo robić to po kryjomu. Druga opcja to zarybić, najlepiej przed samą zimą , tak żeby ryby były w stanie się zaaklimatyzować i zamknąć zbiornik na cały miesiąc albo półtora, lub całkowity zakaz połowu na metody "białorybne" :) Tylko spinning dozwolony. Zawsze znalazł by się jaki parszywy szarpak spinningista, ale częstsze kontrole może by ukróciły ich zapędy. Niestety prawda jest taka, że polskie wody z roku na rok stają się coraz większymi pustyniami , nie przybywa ryb, ochrony tych ryb a przybywa wędkarzy i to w zastraszającym tempie. Wędkarstwo staję się coraz bardziej atrakcyjniejszą formą wypoczynku. We mnie zapał powoli wygasa , jak się widzi ten syf nad wodami i tą ludzką zachłanność nie pozwalającą darować życia nawet biednemu rakowi, jak się czyta takie artykuły i komentarze jak te to aż łzy się do oczu cisną. W tym roku nad wodą byłem może maksymalnie 15 razy, nie pamiętam czy zaliczyłem jakąś nockę , te 15 razy to takie wypady po 3 -4 godziny, jak się można domyśleć-okazów nie nałowiłem, czy ja w ogóle złowiłem więcej jak 20 ryb? - nie wiem, wiem, że 3 płotki zabrałem do oczka. Brak czasu, ciągła praca w delegacjach , sobota praca w domu, brak towarzysza, który ma podobne zdanie na temat wędkarstwa jak ja i inni, którym los naszych wód nie jest obojętny i powody o których pisałem trochę wyżej chyba powodują, że wędkarstwo ze mnie "uchodzi", ale nie zrezygnuje bo jestem uparty:) Przecież przed nami jeszcze sezon z krótkimi "kijakami", który ma w sobie prawdziwą magię :) Ale jak to co roku bywa lód będzie bezpieczny jak się składki skończą a nowych nie bedzie można opłacić bo nikt nic nie wie :D Na tym kończę opis smutnego ale prawdziwego obrazu wędkowania na Polskich wodach. (2013-10-22 19:27)
piotreekpiotreek
+1
Święte słowa Kolego,szkoda,że tak prawdziwe i smutne dla wszystkich prawdziwych,świadomych wędkarzy! (2013-10-22 21:47)
piotr-sniochpiotr-snioch
+1
Ale kochane PZW nie potrafi zrobić zakazu połowu ryb spokojnego żeru po wpuszczeniu ?? Tak zrobili w Gołuchowie i jest dobrze, a przyjechałem z kolegami w sobote na sandacza to na łowisku jeden przy drugim obsadzone wszystkie miejsca... dobrze że woda była spuszczona bo moglismy sobie znaleśc miejsce tam gdzie kiedys była normalnie woda :) a na dobre wyszło tym pseudo karpiarzom, że nic im nie brało :) (2013-10-22 22:47)
karoljkarolj
+1
Panowie skoro jesteście swiadkami, przewinień wedkatskich to wystarczy odejść na bok i nawet jak ktoś się boi lub nie chce być konfitura anonimowo zadzwonić na 997 zgłosić taka interwencję, a jeżeli chcecie pomóż to jaki jest problem postarać się o wstąpienie do Ssr i przypilnwoac. W końcu wszyscy opłacamy kartę i każdy by chciał by nad wodami było czysto a we wodzie plywalo dużo medalowych ryb (2013-10-23 16:06)
jogijogi
0
W uzupełnieniu wpisu kol." karolj " mogę dodać że kilku nieuczciwych wędkarzy przekonało się już że nie warto ryzykować a kilka spraw jest w trakcie wyjaśniania. Wiadomo że wszystkich nie upilnuje się ale jak znam życie to komunikacja między wędkarzami jest błyskawiczna i może to zadziałać w dobrą stronę. (2013-10-23 20:12)
karoljkarolj
+1
brawo jogi za wspaniały wpis (2013-10-23 20:17)
toxi1974toxi1974
+1
Ludzie co tam sie dzieje słyszałem ,nie jade zobaczyć bo mnie krew zaleje jak z tym nic policja nie zrobi albo straż rybacka bedzie pustelnia wyżrą wszystko po 10 pod noge to mało mord bagażniki pełne , emeryci od rana i reszta nocki na 3 zmiany jadą och jacy wedkarze mistrze swiata sie porobili w łowieniu , a na drugi rok panie gdzie ta ryba PZW kase trwoni ,DZIADOSTWO I TYLE MIEŚIARNIA ZERO ETYKI I SPORTU !!!!!!!!!!! (2013-10-24 11:57)
spidi395spidi395
+1
Panowie Przeciez jest ta sama sytlacja co roku i sie powtarza.Czemu nic z tym nie robią.Na gołchowie wpuścili karpia i zakaz jest i to co roku robia zakaz a u nas nie moga.Ktoś za tym stoi.Ale sie nie dowiemy bo z tego ma pieniadze. (2013-10-25 15:53)
jogijogi
0
http://www.fishingkalisz.ubf.pl/readarticle.php?article_id=20 (2013-10-27 12:47)
jurekjurek
+1
Tych co przywłaszczają , to nigdzie nie brakuje . (2013-11-12 12:54)
krzysiek0122krzysiek0122
+1
Z tym ciężko jest cokolwiek zrobić,niestety. (2013-11-16 12:53)

skomentuj ten artykuł