Szczupak faszerowany po mojemu


-1 szczupak ok 1.5 kg
-1 porcja włoszczyzny
-1 liść laurowy
-6 ziaren ziela angielskiego
-cukier, sól, pieprz
FARSZ
-3 cebule
-2 czerstwe kajzerki
-1 szklanka mleka
-5 dag rodzynek
-2 łyżki startego chrzanu
-2 żółtka
-3 łyżki masła
-sol, pieprz
Z wiszącego szczupaka zdjąć skórę w całości. Rybę wypatroszyć, umyć i oddzielić mięso od kręgosłupa. Usunąć ości. Mięso użyć do farszu.
Farsz- cebule obrać, drobno pokroić i zeszklić na maśle. Bułki namoczyć w mleku i odcisnąć. Mięso ryby , cebulę i bułkę zemleć. Rodzynki umyć i osączyć. Do zmielonej masy dodać rodzynki, chrzan i żółtka. Doprawić solą oraz pieprzem i starannie wymieszać. Jeśli skóra szczupaka została uszkodzona i niemożna jej wykorzystać do faszerowania, zmoczyć lnianą ścierkę lub złożoną kilkakrotnie gazetę, wycisnąć, rozłożyć na desce, natłuścić olejem lub rozpuszczonym masłem i ułożyć na niej farsz. Ściereczkę wraz z farszem uformować w wałek, obwiązać ja baleron białą bawełnianą nicią i oba końce ściereczki związać.
Włoszczyznę obrać, włożyć do garnka z ażurową wkładką do gotowania ryb i zalać 2 litry wody. Dodać przyprawy oraz pieprz, sól i cukier i gotować 20 minut, następnie włożyć rybę i jeśli trzeba , uzupełnić wywar wodą, tak aby ryba była całkowicie przykryta płynem. Gotować i godzinę na bardzo małym ogniu, pod przykryciem. Ugotowaną rybę wyjąć z wywaru razem z ażurową wkładką, ostudzić i pokroić w plastry. Jeśli szczupak był gotowany w ściereczce, po ostudzeniu odwinąć go ostrożnie ze ściereczki i podzielić na porcje. Podawać z majonezem lub chrzanem ze śmietaną albo innym ostrym sosem.

 


1
Oceń
(3 głosów)

 

Szczupak faszerowany po mojemu - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł