Szczupak w foli z grila

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


[p]Pisałem wcześniej już o szczupaku i o sposobach przyrządzania ale w ten sposób jeszcze go nie przyrządzałem. Wyszedł smaczny to się pochwalę i ktoś z kolegów skorzysta z mojego już doświadczenia. Na początku jak już ktoś opisał ten przepis to przepraszam nie chce mi się szukać po internecie.
Rybkę a chodzi o szczupaka dzień wcześniej złowionego jak zwykle skrobiemy , myjemy i odkładamy na ściereczkę.
Następnie pokroiłem na trzy części ponieważ było nas troje. Przekrojoną w poprzek rybkę skraplam cytryną ,solę i pieprzę wkładam do naczynia przykrywam i do lodówki.
Ja osobiście rybę przygotowuję dzień wcześniej przejdzie wtedy dobrze przyprawami.
Na drugi dzień lub jak kto woli po kilku godzinach rybę po kawałku(można i w całości) kładziemy na foli spożywczej ,arkusze około 50 cm rybę nadziewam pietruszką w środek łyżeczka masła po obu bokach cebula -plastry i zawijamy.
Ja w tym przypadku zrobiłem na grillu ale dobrze smakuje tez z piekarnika.
Grilla wcześniej rozpalam aby był żar chociaż ja używam naturalnego paliwa czyli drewna olchowego.
Ja rybkę grilluję około 30 minut bez przekręcania aby nie wyleciał z foli powstały sosik. Ponieważ miałem wcześniej uzbierane grzyby to do ryby podałem jeszcze sos z prawdziwków- pychota i oczywiście pieczywo. Smakowało wyśmienicie.
Przyznam się szczerze że miałem ochotę zrobić go w tym sosie razem smażąc, ale cóż zapytałem się żony jak chce i powstało co powstało.
Następnym razem nie będę pytał. Radzę spróbować życzę smacznego i pozdrawiam.dołączę kilka zdjęć.[/p]

 


4.9
Oceń
(15 głosów)

 

Szczupak w foli z grila - opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Dobra rybka, cebulka, odrobinę masełka i zioła i jednym słowem raj w buzi. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2013-10-01 22:10)
majsterpmajsterp
0
nio naprawdę fajnie to przyrządzałeś-sam bym zjadł-pozdrawiam i smacznego! (2013-10-11 18:36)

skomentuj ten artykuł