Szkółka przyrodniczo-wędkarska - zapraszamy!


17 października odbyło się pierwsze spotkanie szkółki przyrodniczo-wędkarskiej. Spotkanie poprowadził pomysłodawca Władysław Hornik, uczestnikami byli także prezes Zbigniew Michalik z koła PZW Pilczyce, inspektor ds.młodzieży koła Pilczyce Jan Włodek i panie nauczycielki Bożena Gryglewicz i Joanna Królewicz. Całemu przedsięwzięciu istnienie umożliwił pan dyrektor szkoły Piotr Staniów, który pochwalił pomysł i udostępnił pomieszczenia klasowe.

Na spotkanie przyszło 22 dzieci, w tym 3 z rodzicami, chociaż pogoda nie zachęcała do tego, bo akurat lunął deszcz. Wielu zainteresowanych też nie dotarło z powodu wcześniejszych zobowiązań. Dzieci będą się spotykać w szkółce co dwa tygodnie, w piątki o godz.17.00 zajęcia będą trwać 90 minut. Następne spotkanie wypada 7.11. Prowadzić zajęcia będzie wiceprezes okręgu do spraw młodzieży Andrzej Mielczarek z koła Odra i powie o regułach jakie obowiązują podczas łowienia ryb.

Zapraszamy serdecznie na spotkania, które będą się opierać na zajęciach praktycznych. Przewidujemy rozpoznawanie nabrzeża Odry, budowanie budek lęgowych, na wiosnę wyjście m.in. do wylęgarni ryb w Szczodrem, wyjazdy szkoleniowe, gry, zabawy, ogniska nad jeziorem, grill. Nauczymy przy okazji wędkowania z zamkniętymi oczami. To dobra zabawa dla wszystkich, dla chłopców i dziewczynek.
Spotkania w każdy 1-wszy i 3-ci piątek miesiąca o godz. 17.00. Prowadzi Władysław Hornik. Zapraszamy na następne spotkanie w szkole nr 51 w Leśnicy!!!!

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Szkółka przyrodniczo-wędkarska - zapraszamy! - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł