Szkółka wędkarska przy kole Lubmor Trzcianka

/ 5 komentarzy / 5 zdjęć


Dzisiaj znowu łowimy!
Na drugie spotkanie młodzież przyjechała z rodzicami, którzy zainteresowali się z regulaminem szkółki i sposobem przeprowadzania zajęć. Podczas odprawy, znowu są pytania co, jak i w jaki sposób , cieszy taki tok myślenia. W grupie powitaliśmy nowego kolegę, jego trema szybko została rozładowana, przez co poczuł się jak swój

Po przydzieleniu sprzętu i podzieleniu się na grupy zajmujemy stanowiska. W tym miejscu bardzo wielkie dzięki dla kolegi Tadeusza Pietrykowskiego, za ofiarowanie trzech wędek, które okazały się bardzo pomocne.( nie wszystkich chłopców stać na własne).
Z informacji od innych wędkarzy wiemy że ryba dzisiaj bierze słabo, korygujemy swoje zanęty i do dzieła.

Koledzy którzy pierwsi położyli na wodę mają pierwsze ryby, inni za chwilę robią to samo. Jak z pyszna mają się niedowiarki obok, że młodzież łowi. Prym w tym wszystkim wiedzie Jasiek, który ma dopiero osiem lat, Dawid, Maciek i Jakub dorównują mu po chwili Po konsultacji z Łukaszem stwierdziliśmy że właśnie zaczęła się rywalizacja między nimi, takie małe nie oficjalne zawody.

Bawimy się tak dwie i pół godziny , ryb nie ważymy , wszystkie wracają do wody. Po złożeniu sprzętu, spotykamy się na polanie aby omówić cały cykl postępowania , każdy po kolei co dobrze i zle robił, pytań było dużo odpowiedzi też. My opiekunowie wiemy że jest to dobry materiał, Oni chcą się czegoś nauczyć, są bardzo ciekawi wędkarstwa.

Następne spotkanie zaplanowaliśmy 27 to jest w czasie zawodów Koła Miejskiego, aby mogli podpatrywać innych doświadczonych wędkarzy podczas zawodów. Mam też gorącą prośbę do wędkarzy , jeśli młodzi adepci wędkarstwo zadają wam pytania o wędkowaniu, udzielcie im sensownych odpowiedzi, dla Was to chwila, dla Nich to bagaż wiedzy i doświadczenia.
Z góry dziękuje.

 


4.5
Oceń
(22 głosów)

 

Szkółka wędkarska przy kole Lubmor Trzcianka - opinie i komentarze

hdupawelslowinskihdupawelslowinski
0
Super sprawa z tą szkółką ! moge zaoferowac swoja pomoc jakby byla potrzebna.pozdrawiam brać wędkarską. (2009-09-21 15:13)
KirisKiris
0
Właśnie tak!!! Trzeba młodych adeptów uczyć od pierwszego kontaktu z wodą i rybami poszanowania przyrody i czystości naszych wód. Ode mnie 5. Pozdrawiam (2009-09-21 16:04)
maksymilian 42maksymilian 42
0
Brawo u mnie masz pięć.maksymilian 42 (2009-09-21 20:03)
hubihubi
0
Daje od razu 5 dla tego ze takie spotkania to dobra rzecz młodzi naprawde uczą się dobrego wedkowania wiem że pod okiem dobrych instruktorów nauczą sie róznych tajników wedkowania syn mój też uczęszcza na takie spotkania i jest zadowolony,życze wam zadowolenia z tej pracy z dzieciakami a im dobrych wyników podczas wędkowania pozdrawiam. (2009-09-21 20:43)
michciogwomichciogwo
0
Bardzo ciekawy artykuł ;P Pozdrawiam, połamania kija i taaakiej ryby życzę ;P (2010-03-20 15:21)

skomentuj ten artykuł