Zaloguj się do konta

Taaaka Ryba

Łowisko w Rostarzewie było w dniu dzisiejszym areną walki o największą rybę. Na łowisku stawiło się 22 wędkarzy chętnych powalczyć z dużą rybą. Godzina 7:00 i jesteśmy po odprawie i rozlosowaniu stanowisk. Łowienie potrwa do godziny 13:00. Zaskoczeniem było wyciąganiem z gruntu uklejek i płotek. GDZIE PODZIAŁY SIĘ KARPIE??? Z nieba leje się skwar. Każdy chowa się w cieniu parasola lub nielicznych na łowisku drzew. Wzdłuż linii brzegowej idzie wiadomość, że Darek Kucz traci podczas holu drugiego karpia. Podczas krótkiego spaceru okazuje się, że karpie na łowisku są tylko w miejscu, gdzie nie ma stanowisk i relaksują się tuż pod powierzchnią lustra wody. Wreszcie koniec zawodów. Ważymy po jednej największej rybie. Żeby waga cokolwiek pokazała stosujemy wagę brutto. Okazuje się, że jest JEDEN KARP. Złowił Go Wiesiu Piątas. Karp ważył 3,47 kg (waga netto). Są również dwa karasie, jeden srebrny 1,51 kg i jeden złoty 1,12 kg. Trzynastu kolegów miało rybki, których waga wynosiła od 0,28 do 0,38 kg wagi brutto. Dla ciekawych tara wynosiła 0,27 kg. Na wszystkich zawodników czekała ciepło grochówka z wkładką, świeży chleb i smalec. Na przygryzkę były kiszone ogóreczki. Po posiłku Prezes ogłosił oficjalne wyniki zawodów i wręczył okolicznościowe dyplomy i upominki. Na podle znaleźli się:
1 miejsce - Wiesław Piątas
2 miejsce - Zbigniew Dominiczak

3 miejsce - Karol Janas

Dalsze miejsca zajęli:

4 miejsce - Leszek Kucz

5 miejsce - Marek Korcz

6 miejsce - Dionizy Łukaszyk 

Poniżej link do tabeli wyników dzisiejszych zawodów oraz link do punktacji GP-2014, jako że zawody były zaliczane do GP.

Upominek fundowany przez Panią Olgę Zielińską właścicielkę Sklepu Wędkarsko-Zoologicznego OCHOTKA w Buku ul. Kościuszki 10  wg Jej sugestii za zajęcie 13 miejsca w zawodach przypadł Maciejowi Szewczakowi. W imieniu obdarowanego tą drogą fundatorce serdecznie dziękujemy.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej